reklama
 
 

Než do Blanky vjedou auta, tunel ožije koncertem vážné hudby

16. 6. 2015 15:46
Na koncert by podle odhadů mohlo dorazit až 10 tisíc diváků. Vstup na akci, která proběhne 20. srpna, bude zdarma.

Praha - V tunelovém komplexu Blanka se v létě uskuteční koncert vážné hudby. Ve vjezdu do tunelu na Letné zahraje 20. srpna Pražská komorní filharmonie. Vstupné bude zdarma. Očekává se účast 5 tisíc až 10 tisíc lidí.

Informoval o tom autor nápadu, pražský kavárník a iniciátor Pián na ulici Ondřej Kobza. Vedení města podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) záměr přivítalo. Blanka, která je podstatnou součástí městského okruhu, se má řidičům po několika odkladech otevřít v polovině září.

Moderátorem akce bude sám Kobza, který se obleče do reflexní vesty a helmy a koncert bude uvádět z vysokozdvižného vozíku.

"Akce rozhodně není myšlena jako recese. Je to poslední možnost, kdy mohou lidé Blanku vidět jinak než z auta. Navíc mám rád kontrasty - vysoké umění filharmonie a prostor tunelu," řekl.

Koncert podle něj navazuje na jiné podobné hudební akce ve veřejném prostoru.

Tunel se otevře nejdřív v září

Tunel Blanka, který bez napojení na křižovatku Malovanka vyjde na 37 miliard, měl být původně zhruba o šest miliard levnější a řidičům měl sloužit už před čtyřmi lety. Stavbu ale od začátku provází řada problémů.

Spory města s dodavateli řeší rozhodčí soud a její otevření museli politici opakovaně odložit.

Ani zářijový termín není podle neoficiálních informací zcela jistý. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) i společnost Inženýring dopravních staveb (IDS), která je správcem stavby, ale v uplynulých dnech opakovaně ujistili, že stanovený harmonogram tentokrát dodrží.

V minulosti se objevilo několik nápadů, čím otevření tunelu ozvláštnit. Mezi nejbizarnější patřil zamýšlený průjezd vozů formule 1, o kterém se ale mluvilo jen neoficiálně a tehdejší politická garnitura od nápadu nakonec potichu ustoupila.

Diskutovalo se i o průjezdu cyklistů nebo bruslařů, kteří se tunelem svezli už letos na jaře v rámci cyklojízdy.

Před několika měsíci se na internetu objevila videa, na kterých tunelem projíždějí lidé na skateboardech. Lidé se baví i debatami nad tím, jak tunel využít jinak než pro dopravu.

Na internetu se rozběhly úvahy o možnosti zasypání. 1. dubna se na jednom slevovém serveru objevila nabídka na prodej sklepní kóje na uskladnění brambor v tunelu Blanka.

autor: ČTK | 16. 6. 2015 15:46

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama