reklama
 
 

Starostka Prahy 3 Hujová vystoupila z TOP 09. Vadí jí ústupky při spolupráci se Starosty

15. 5. 2018 16:02
Členství ve straně Hujová ukončila k pondělku. TOP 09 má podle jejího názoru být konzervativní stranou, čemuž odpovídají platné stanovy.

Praha - Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. V úterý to oznámila na svém facebookovém profilu. Strana podle ní ideově mění směr bez vnitrostranické diskuse, čímž se stává nedůvěryhodnou. Členkou TOP 09 byla Hujová od roku 2009.

Členství ve straně Hujová ukončila k pondělku. TOP 09 má podle jejího názoru být stranou konzervativní, čemuž odpovídají platné stanovy. "Záměrnou a veřejnou stylizací TOP 09 do liberálně aktivistické strany, aniž by došlo ke změně stanov, se TOP 09 stává nedůvěryhodnou," uvedla starostka na Facebooku.

Žádný konkrétní člen z vedení TOP 09 ale Hujové nevadí. "Když nastupoval pan Jiří Pospíšil, jsem ho podporovala a byla plná naděje," upřesnila. 

Strana se podle Hujové za účelem navázání předvolební spolupráce se STAN dopustila pro ní nepřijatelných ústupků. Zmínila prosazování urychlené výstavby vnějšího a vnitřního městského dopravního okruhu Prahy. STAN nyní spolu se zelenými a KDU-ČSL tvoří Trojkoalici, která jako součást vládní koalice podporovala přezkum možnosti vést zbytek vnitřního okruhu nikoliv pod zemí, ale po povrchu. TOP 09 naopak v zastupitelstvu podporuje co nejrychlejší dostavbu v tunelové variantě.

O možném přestupu k jiné politické straně Hujová zatím neuvažuje. "Jsem nyní nezávislá a s žádnou stranou nejednám," dodala Hujová. 

Hujová je členkou pražského zastupitelstva a zároveň starostkou Prahy 3, kde po volbách vytvořila koalici s ČSSD a ODS poté, co vítězné uskupení Žižkov (nejen) sobě vládu sestavit nedokázalo. Zatím není jasné, jaký vliv bude mít rozhodnutí Hujové vystoupit z TOP 09 na vedení žižkovské radnice.

TOP 09 se v Praze dohodla na společné kandidátce do podzimních komunálních voleb se STAN. Lídry společné kandidátky s názvem Spojme síly pro Prahu budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová.

Starostce Hujové se nelíbilo zahradničení na Praze 3:

Spontánní vysazování květin pod stromy nazvala Vladislava Hujová nepřípustnou privatizací veřejného prostoru. | Video: Daniela Drtinová |  11:47

autoři: ČTK, bn | 15. 5. 2018 16:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama