Foto: Projděte se novou pražskou čtvrtí. Tak se má změnit okolí Nákladového nádraží Žižkov

Klikněte pro vstup do tofogalerie.
Téměř třikrát větší než pražské Václavské náměstí je plocha severně od Nákladového nádraží Žižkov, na níž má vyrůst Parková čtvrť.
Ty firma plánuje zejména v oblasti ulice Jana Želivského a Basilejského náměstí, a také na nově plánovaném náměstíčku v centru projektu. „Pro obchody, služby či gastronomické provozy bude k dispozici přibližně tři tisíce metrů čtverečních komerčních ploch,“ upřesňuje šéf Central Group Dušan Kunovský.
Na okraji parku postaví Central Group šestitřídní mateřskou školu za 60 milionů korun, kterou pak převede do vlastnictví městské části. "Autorem návrhu školky je ateliér Loxia. Ten se inspiroval železnicí, která na pozemku ještě před pár lety fungovala. Barevnost a hravost projektu staví na dětském večerníčku Pohádky o mašinkách," dodává mluvčí.
Parková čtvrť.
Foto: Central Group
Jakub Plíhal Petr Kučera Jakub Plíhal, Petr Kučera
29. 4. 2018 12:06
Téměř třikrát větší než pražské Václavské náměstí je plocha severně od Nákladového nádraží Žižkov, na níž má vyrůst Parková čtvrť od Central Group. Podívejte se, jak to tam teď vypadá a co na ní má vyrůst.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy