Foto: Projděte se novou pražskou čtvrtí. Tak se má změnit okolí Nákladového nádraží Žižkov

Klikněte pro vstup do tofogalerie.
Téměř třikrát větší než pražské Václavské náměstí je plocha severně od Nákladového nádraží Žižkov, na níž má vyrůst Parková čtvrť.
Ty firma plánuje zejména v oblasti ulice Jana Želivského a Basilejského náměstí, a také na nově plánovaném náměstíčku v centru projektu. „Pro obchody, služby či gastronomické provozy bude k dispozici přibližně tři tisíce metrů čtverečních komerčních ploch,“ upřesňuje šéf Central Group Dušan Kunovský.
Na okraji parku postaví Central Group šestitřídní mateřskou školu za 60 milionů korun, kterou pak převede do vlastnictví městské části. "Autorem návrhu školky je ateliér Loxia. Ten se inspiroval železnicí, která na pozemku ještě před pár lety fungovala. Barevnost a hravost projektu staví na dětském večerníčku Pohádky o mašinkách," dodává mluvčí.
Parková čtvrť.
Foto: Central Group
Jakub Plíhal Petr Kučera Jakub Plíhal, Petr Kučera
29. 4. 2018 12:06
Téměř třikrát větší než pražské Václavské náměstí je plocha severně od Nákladového nádraží Žižkov, na níž má vyrůst Parková čtvrť od Central Group. Podívejte se, jak to tam teď vypadá a co na ní má vyrůst.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy