Soud potvrdil čtvrtmilionovou pokutu pro Prahu 6

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2014 11:57
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Praze 6 pokutu na chybný tendr na odstraňování graffiti. Praha 6 se může dále bránit kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu.
Budova Krajského soudu v Brně.
Budova Krajského soudu v Brně. | Foto: Jiří Hloušek

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250 tisíc korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Městskému úřadu v Praze 6 za tendr na odstraňování graffiti. Radnice uzavřela smlouvu s uchazečem, který nesplnil podmínky. Praha 6 pochybení odmítá.

V roce 2010 zadala radnice Prahy 6 společnosti Bartoň a Partner zakázku za více než 27,7 milionu korun. Společnost ale nedoložila v plném rozsahu požadovanou praxi. Měla být proto z tendru vyloučena.

"Zadavatel porušil zásadu zákazu diskriminace v zadávacím řízení, přičemž tento postup podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky," uvedl již dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj.

"Praha 6 zatím neobdržela rozsudek, jakmile jej dostaneme a seznámíme se s odůvodněním, zvážíme další možné právní kroky," uvedl mluvčí radnice Adama Halmoši. "Trváme na tom, že jsme žádné zásady neporušili," doplnil.

Druhá firma, která v tendru neuspěla, se odvolala k ÚOHS. Městská část ale výhrady odmítla a tvrdila, že vítězná společnost podmínky splnila.

Čtvrtmilionovou pokutu uložil radnici pravomocně ÚOHS před dvěma lety v lednu. Radnice se může ještě bránit pokutě podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy