Soud potvrdil čtvrtmilionovou pokutu pro Prahu 6

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2014 11:57
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Praze 6 pokutu na chybný tendr na odstraňování graffiti. Praha 6 se může dále bránit kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu.
Budova Krajského soudu v Brně.
Budova Krajského soudu v Brně. | Foto: Jiří Hloušek

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250 tisíc korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Městskému úřadu v Praze 6 za tendr na odstraňování graffiti. Radnice uzavřela smlouvu s uchazečem, který nesplnil podmínky. Praha 6 pochybení odmítá.

V roce 2010 zadala radnice Prahy 6 společnosti Bartoň a Partner zakázku za více než 27,7 milionu korun. Společnost ale nedoložila v plném rozsahu požadovanou praxi. Měla být proto z tendru vyloučena.

"Zadavatel porušil zásadu zákazu diskriminace v zadávacím řízení, přičemž tento postup podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky," uvedl již dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj.

"Praha 6 zatím neobdržela rozsudek, jakmile jej dostaneme a seznámíme se s odůvodněním, zvážíme další možné právní kroky," uvedl mluvčí radnice Adama Halmoši. "Trváme na tom, že jsme žádné zásady neporušili," doplnil.

Druhá firma, která v tendru neuspěla, se odvolala k ÚOHS. Městská část ale výhrady odmítla a tvrdila, že vítězná společnost podmínky splnila.

Čtvrtmilionovou pokutu uložil radnici pravomocně ÚOHS před dvěma lety v lednu. Radnice se může ještě bránit pokutě podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu v Horním Slavkově, poblíž místa činu zadržela šedesátiletého muže

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Nedaleko místa činu zadržela podezřelého šedesátiletého muže, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Vražda se stala ve večerních hodinách. "Na odlehlém místě policisté u osobního automobilu nalezli dvě osoby bez známek života. Provedeným ohledáním za přítomnosti soudního lékaře bylo zjištěno, že obě osoby zemřely násilnou smrtí. O několik desítek metrů od vozidla byl zadržen podezřelý šedesátiletý muž," popsal Kopřiva.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a na případu dál pracují. Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nechce policie zatím bližší podrobnosti zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy