Praha 6

Policisté zadrželi muže podezřelého ze sexuálního napadení čtyř žen v Praze, nejmladší bylo 14 let

Ze sexuálního napadení minimálně čtyř žen v Praze policisté podezřívají devětadvacetiletého muže, kterého zadrželi na počátku června. Nejmladší oběti bylo 14 let. Podezřelý cizinec je ve vazbě a v případě odsouzení mu za znásilnění hrozí až deset let vězení, sdělil ve středu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Podle něj kriminalisté předpokládají, že muž napadl více žen. Další poškozené, které měly s mužem, jehož podobu policie zveřejnila na webu, podobné zkušenosti, se mají ozvat na linku 158.

Muž podle policie zaútočil na ženy v květnu v okolí ulic Vostrovská, Soborská, Šárecká a Tobrucká v Praze 6. "Za pomoci síly se k nim přitiskl a osahával je na intimních partiích. Během útoku nemluvil a v momentě, kdy napadené začaly křičet, svého jednání zanechal a utekl," popsal konání podezřelého Hrdina. Doplnil, že kriminalisté dopadli podezřelého na základě jeho popisu od poškozených a kamerových záznamů, na kterých se procházel vestibulem metra Bořislavka.

Zdroj: ČTK

Praha 6 chce v červnu vyhlásit soutěž o návrh pomníku Pražského povstání, bude stát na místě památníku maršála Koněva

Praha 6 chce v červnu vyhlásit architektonicko-výtvarnou soutěž o návrh podoby pomníku Pražského povstání. Socha připomínající osvobození Prahy na konci druhé světové války by měla stát na náměstí Interbrigády. Změn by mělo doznat i samotné náměstí v Bubenči. Vyplývá to z usnesení rady šesté pražské městské části.

Předběžně by se pomník a úpravy náměstí podle vítězného návrhu mohly realizovat v letech 2025 až 2026. Odhadované celkové náklady na soutěž jsou 2,9 milionu korun. Týmy, které obsadí první tři místa v soutěži, si rozdělí 1,65 milionu korun.

Na náměstí Interbrigády dříve stál památník sovětského maršála Ivana Koněva. Sochu nechala radnice odstranit v dubnu 2020 na základě rozhodnutí ze září roku 2019, kdy bylo rovněž rozhodnuto, že pomník Koněva nahradí památník osvobození Prahy na konci druhé světové války. Pomník vojevůdce, který se podílel na osvobození Prahy od nacistů, ale i na krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku v roce 1956, byl častým terčem vandalů.

Pokračovat