reklama
 
 

Rozřezaná žena pochází z Ukrajiny, či Polska, zjistila policie díky analýze zubů

5. 11. 2018 13:51
Policisté stále pátrají po pachateli, který v prosinci 2011 brutálně zabil přibližně čtyřicetiletou ženu, její tělo rozřezal a jednotlivé části schoval na různá místa v Praze. Z odebraných vzorků zubní skloviny se jim nyní podařilo určit, že žena nepocházela z České republiky, nýbrž z regionu na pomezí Ukrajiny a Polska.

"Závěry analýz zubní skloviny ukazují, že se žena narodila a téměř celý život žila ve stejné lokalitě, konkrétně v severozápadní části Ukrajiny a jihovýchodní lokalitě Polska, oblast Lvova a okolí, až po Rzeszów," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Části těla zavražděné ženy se našly na různých místech v Praze - trup ležel na Krejcárku na Žižkově, lebka na Rohanském nábřeží v Karlíně a dolní končetiny poblíž ulice Kolbenova ve Vysočanech. Testy prokázaly, že všechny nalezené ostatky patří jedné osobě.

Pozdější analýza, kterou provedli specialisté z Centra aplikovaného výzkumu izotopů Georgijské univerzity v úzké spolupráci se specialistkou Antropologického ústavu v Brně, poměrně přesně určila, že žena v Praze žila méně než půl roku před svou smrtí.

Policie oslovila také světového odborníka na 3D modelovaní, který pomohl vyrobit velmi přesný identikit zavražděné ženy. "Ten kriminalisté neprodleně zaslali ukrajinským kolegům, které zároveň cestou mezinárodní policejní spolupráce požádali o pomoc při ztotožnění zavražděné," popsal Hulan.

Vyšetřovatelé žádají občany, aby v případě identifikace ženy na základě identikitu neprodleně kontaktovali policii. "Věříme, že i po tak dlouhé době si někdo může vzpomenout, že žena tohoto vzezření byla například jeho sousedkou či spolupracovnicí v zaměstnání," dodal mluvčí.

autor: Domácí | 5. 11. 2018 13:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama