reklama
 
 

Policie: Části lidského těla z Vltavy patří ženě

14. 10. 2013 14:45
Podle policistů byla žena ve věku 20 až 35 let zavražděna.

Praha - Části lidského těla, které pražští kriminalisté našli minulý týden u Vltavy, patří ženě ve věku 20 až 35 let. Všechny indicie nasvědčují tomu, že byla zavražděna, řekl v pondělí Jan Andrle z oddělení vražd.

Tělo patří ženě bílé pleti s vyšší postavou. Během svého života prodělala operaci slepého střeva, po níž jí zbyla jizva.

Od středy do pátku se postupně objevily části nohy, trupu, ruky a blíže neurčený nález v igelitovém pytli, celkem šest pozůstatků lidského těla. Tělo bylo v pokročilém stadiu rozkladu, ve vodě leželo zhruba měsíc.

Kriminalistům se stále nepodařilo najít tři kusy těla - hlavu, levou nohu a ruku.

Policisté se nyní snaží najít zbylé části těla, pátrají na obou březích řeky od Libně po Troju. "V následujících dnech se budeme zaměřovat na oblast Troji. Budeme pátrat mezi odstavenými loděmi a ve slepých ramenech Vltavy," uvedla mluvčí policie Hana Jeřábková.

Podle kriminalistů se objevil obdobný případ rozřezané ženy v Praze zhruba před dvěma lety, dodnes však není známa její totožnost ani pachatel činu. Zda spolu vraždy souvisí, ale prý zatím nelze potvrdil ani vyvrátit.

Pátrání pokračuje dál

Lidské ostatky začala Vltava vydávat již ve středu, kdy byla u veslařského klubu u Strakonické ulice nalezena část dolní končetiny.

Podle serveru iDNES.cz část lidského těla našel trenér Veslařského klubu Smíchov, který zde koučoval své svěřence. Podle nálezce byl na noze patrný čistý řez pod kolenem. "Podle propracovaných svalů bych tipoval, že to byl chlap," uvedl.

O den později byli po poledni policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla.

V podvečer pak policisté při prohledávání okolí našli igelitový pytel s další částí lidského těla. Co konkrétně v něm bylo, ale policie zatím neřekla.

"Když detektivové pytel otevřeli, zjistili, že obsahuje další část lidského těla, kterou s ohledem na vyšetřování nemůžeme specifikovat," uvedla mluvčí.

V pátek pak policisté objevili část nohy a před polednem ruku, a to nedaleko Barrandovského mostu na levém břehu Vltavy naproti kempu Kotva.

Zatím posledním nálezem je pak torzo zabalené v igelitovém vaku, který policisté vylovili z řeky v pátek odpoledne.

V pátrání pokračovala policie i během víkendu. Na 40 členů speciální pořádkové jednotky i poříčního oddílu a psovodů  prohledávalo v sobotu i v neděli břehy Vltavy, další části těla ovšem nenašli.

autor: ČTK | 14. 10. 2013 14:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama