reklama
 
 

Radnice vystěhovala prostitutky, využila chyby majitele

24. 5. 2012 14:30
Vlastník domu, kde sídlí nevěstinec s ženami ve výloze, nedodal stavební dokumentaci

Praha - Praha 1 ve čtvrtek vyklidila budovu ve Smečkách, ve které sídlí nevěstinec nabízející prostitutky ve výloze.

Rozhodl o tom odbor výstavby kvůli nesrovnalostem ve stavební dokumentaci. Vyklizení ze stavebních důvodů radnice už dříve zmínila jako způsob, jak se nevěstince zbavit.

"Vlastník stavby nepředložil stavebnímu úřadu v daném termínu stavební dokumentaci, která dokladuje, k jakému účelu je užívání stavby povoleno," uvedla jako důvod vyklizení budovy mluvčí městské části Veronika Blažková.

Při kontrole stavby v polovině května se zjistilo, že majitel prováděl úpravy bez rozhodnutí stavebního úřadu a stavbu neužívá k účelu, ke kterému je technicky vybavená.

Stavební úřad proto požádal o předložení dokladů, to ale vlastník neudělal. "S ohledem na naléhavý veřejný zájem spočívající v ochraně života, zdraví a bezpečnosti osob stavební úřad nařídil vyklizení stavby jako bezodkladné," dodala Blažková.

Podle ní budovu nyní hlídá městská policie a vykázáni byli všichni kromě majitele a jím pověřených osob.

Jak dlouho opatření potrvá, zatím není jasné. "Nyní jednají právníci, uvidíme, jak se k tomu postaví majitel," řekla Blažková.

Podnik začal fungovat na začátku května. Radnici Prahy 1 pobouřilo, že prostitutky se v něm nabízejí ve výlohách. Několik metrů od nich je přitom mateřská škola.

Boj proti nevěstincům

Městská část má ale jen omezené možnosti, jak proti nevěstinci bojovat. Starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) navrhoval využití občanského zákoníku ve smyslu porušení pokojného stavu nebo právě vyklizení domu ze stavebních důvodů, ke kterému nyní došlo.

Ideální variantou by ale podle něj bylo změnit zákony tak, aby městská část mohla veřejné domy regulovat podobně jako hazard.

V ulici, kde je nevěstinců několik, má navíc v průběhu června vzniknout policejní služebna. Městská policie doufá, že tím zajistí pořádek a také odradí zákazníky.

autor: Lucie Stuchlíková | 24. 5. 2012 14:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama