reklama
 
 

Boj o hříšnou ulici Prahy. Nevěstincům přibyl nepřítel

21. 5. 2012 15:30
Dosud ovládaly pražskou ulici Ve Smečkách nevěstince

Praha - V pražské ulici Ve Smečkách, kde je několik nevěstinců, do tří týdnů vznikne nová služebna Městské policie hl. m. Prahy.

Na svém pondělním jednání o tom rozhodli radní Prahy 1.

Městská část doufá, že neustálá přítomnost strážníků v nechvalně známém místě zajistí veřejný pořádek a erotickým podnikům případně odradí potenciální zákazníky, informoval radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Ivan Solil (ČSSD), který tento krok inicioval.

Služebna by měla vzniknout v ulici Ve Smečkách číslo popisné 17, tedy jen několik metrů od nedávno otevřeného nevěstince, do kterého kolemjdoucí lákají spoře oděné ženy z výloh. Podle Solila situace vznik nové služebny vyžaduje.

Radní si myslí, že provozovatelé nevěstinců účelově testují, kam až mohou zajít. "(...) pokud na aroganci majitelů nevěstinců nebudeme za Prahu 1 pružně a efektivně reagovat, budou 'uličky lásky' od Smeček až po Pařížskou," uvedl Solil.

Náklady na vznik služebny jsou minimální

Služebna vznikne v domě, jehož je městská část spoluvlastníkem. Městské policii prostory pronajme za symbolickou jednu korunu měsíčně. "Náklady na zřízení služebny budou minimální. Na místě se musí vybudovat jen sociální zázemí, musí se to vybavit stoly, vymalovat. Odhaduji náklady v řádu desítek tisíc korun," řekl Solil.

Nájemní smlouva na nebytový prostor o celkové rozloze 235 metrů čtverečních bude podepsána do konce tohoto týdne. Strážníci by se pak do nových prostor měli přesunout do tří týdnů.

Městská část Praha 1 zároveň s tím bude žádat policii a státní zastupitelství, aby vyšetřily, jestli provozovatelé nevěstinců nepáchají trestný čin kuplířství.

Magistrát připravuje zákon o regulaci prostituce

Magistrát hlavního města nyní připravuje návrh zákona o regulaci prostituce, který by se k pražským zastupitelům mohl dostat letos na podzim. Poté by jej ale ještě musely projednat obě komory Parlamentu a schválit prezident.

"Samotný pojem prostituce je nejasný, proto by byla její regulace složitá. Zároveň by to znamenalo, že ji legalizujeme. Jsem skeptický k tomu, jak bychom to chtěli udělat," okomentoval minulý týden snahy magistrátní pracovní skupiny primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Podle něj by bylo nutné například definovat, komu a za jakých podmínek je možné vydat živnostenský list nebo zda by se na prostituci vztahovaly i právní předpisy týkající se poskytování služeb.

autor: ČTK | 21. 5. 2012 15:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama