Primátor Svoboda s návrhem porcování medvěda neuspěl

ČTK ČTK
24. 5. 2011 22:30
Návrh vypracovaný primátorem Bohuslavem Svobodou se bude přepracovávat
Bohuslav Svoboda.
Bohuslav Svoboda. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražští zastupitelé nebudou jednat tento čtvrtek o rozdělení rozpočtové rezervy mezi radnice jednotlivých městských částí, jak se plánovalo.

Klub ODS se dnes těsnou většinou jednoho hlasu usnesl na tom, že návrh vypracovaný primátorem Bohuslavem Svobodou bude stažen a bude se předělávat. Novinářům to řekl jeho předseda Rudolf Blažek. Občanští demokraté v Praze jsou kvůli sporu o dotace rozděleni.

Návrh se bude přepracovávat, pro ODS jsou podle usnesení prvořadé dotace pro školy a sociální věci. Zastupitelé by měli o předloze rozhodnout v červnu. Podle koaliční ČSSD, která nyní vede s ODS smírčí řízení, je ale nutné rozdělení peněz už nyní schválit, aby s nimi radnice mohly počítat.

Pro návrh usnesení hlasovalo 11 z 20 občanských demokratů. Podle Blažka padaly i jiné návrhy, nebyly ale přijaty. Přiblížit je nechtěl. "Diskuse byla, že nebyla možnost se k návrhu vyjádřit," popsal Blažek dnešní jednání zastupitelů za ODS.

Kritikům se nelíbí způsob rozdělení peněz, označují ho za nespravedlivý. Některé městské části prý dostaly více než ostatní. Svoboda s tím nesouhlasí, radní se řídili několika principy včetně toho, kolik peněz dostaly radnice od hlavního města v minulosti. Zatímco mezi lety 2007 a 2010 byl podle něj průměr na jednu radnici asi 110 milionů, některé městské části dostaly i 380 milionů.

Problémem se již v pátek zabývala regionální rada pražské ODS. Členové přijali usnesení, ve kterém požadují změnu způsobu rozdělování dotací. O výklad usnesení se ale vrcholní představitelé strany přou. Zatímco podle Svobody jde o změnu dotačních vztahů do budoucna, podle šéfa pražských občanských demokratů Borise Šťastného bude změněn již stávající materiál.

Rada navrhla rozdělit necelých 452 milionů korun, 48 milionů si chce ponechat jako rezervu pro případ řešení havarijních situací. Asi 72 procent z částky mají městské části dostat na opravu a stavbu školních budov.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy