Pražské zoo se daří. Od začátku roku přivítala stovky mláďat

Hana Součková
22. 5. 2014 12:35
Většinu přírůstků v letošním roce tvoří plazi, o něco méně je pak savců a ptáků. Většinu z nich už můžou návštěvníci vidět ve venkovních výbězích.
Mláďata pekari páskovaných.
Mláďata pekari páskovaných. | Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha - V Zoo Praha se od začátku roku narodilo přes 300 mláďat více než 70 druhů živočichů. Téměř sto z nich jsou savci, plazů je přes 160 a ptáci obohatili své řady o 85 mláďat.

Porodní boudu v Pavilonu kočkovitých šelem právě začíná opouštět měsíc a půl staré kotě karakala a spolu s matkou Karkulkou je k vidění ve venkovním výběhu. "Nejlepší šanci spatřit tuto dvojici mají návštěvníci časně po ránu nebo ke konci otevírací doby, kdy jsou karakalové aktivní," dodává Zoo Praha.

Z mláďat se nyní radují i chovatelé takinů indických, pekari páskovaných či losů evropských. Své řady rozšířili také kozorožci kavkazští nebo paovce hřivnaté.

Evropská rarita

Desítky mláďat přivedli na svět také ptáci. Pražská zoo si dokonce může připsat prvenství v rámci celé Evropy, jako jediná odchovala kriticky ohroženého lori balijského. Mezi další úspěchy patří ptáčata puštíků brýlatých, flétnáků australských, kystráčků modrolících nebo orlů kamčatských.

Pražští ptáci se však osvědčili i jako adoptivní rodiče mláďat z jiných zoo – významný je hned dvojí odchov čápů marabu afrických.

V oblasti plazů jsou bezpochyby nejvýznamnějšími přírůstky malé želvy texaské. Tento choulostivý druh rozmnožila pražská zoo v roce 2010 jako vůbec první v Evropě.

V nejbližším týdnu očekává pražská zoo také narození hříbat koní Převalského.

 

Právě se děje

Další zprávy