Máte rádi pražskou zoo? Podívejte se, co mají v archivu

Foto: Archiv Zoo Praha
13. 2. 2014 20:21

Praha - V archivu pražské zoo, která si letos připomene 83. výročí svého otevření, se kromě dobových fotografií dochovala i spousta jiných zajímavých dokumentů. Například plány jednotlivých pavilonů a další dokumenty, nálepky na zápalky s obrázky zvířat, legitimace a vstupenky, pohlednice nebo rukopisy profesora Jiřího Jandy, prvního ředitele zahrady.

Nejstarší dochované archiválie jsou dokonce starší než sama zoo. První úvahy o založení pražské zoologické zahrady spadají až do konce 19. století. Reálně ale zahrada začala vznikat až po vyhlášení samostatného Československa.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy