reklama
 
 

Praha chce povolit reklamy i na protihlukových stěnách

6. 6. 2014 10:44
Podle opoziční ČSSD si chtějí radní za TOP 09 zajistit reklamní plochy pro podzimní komunální volby.

Praha - Na protihlukových stěnách v ulicích Prahy by se mohly objevit reklamy. Radní hlavního města zamýšlí pronajmout až sto osm stěn dvěma reklamním agenturám, vyplývá z materiálu, který radní projednávali v tomto týdnu, zatím jej však neschválili.

Proti záměru se postavila opoziční ČSSD.

Podle dokumentu chce Praha protihlukové stěny pronájmem ochránit proti nelegální reklamě. "Jednou z možností, jak nelegální umístění reklam minimalizovat, je umožnit vybranému subjektu jejich komerční využití s tím, že tento rovněž zajistí monitoring nepovolených reklam," píše se v důvodové zprávě.

ČSSD: TOP 09 chce místo pro reklamu na podzimní volby

Stěn, kterých se změna má dotknout je více než stovka po celém území hlavního města. Jde o místa u frekventovaných komunikací, jako například u Jižní spojky, 5. května nebo Šterboholské spojky. V seznamu jsou rovněž kupříkladu Ocelkova v Praze 14, Zenklova v Praze 8 nebo Zderazská v Praze 16.

Smlouva na pronájem má být uzavřena na pět let s možností prodloužení o dalších pět let, píše se v materiálu.

Záměr se však nelíbí opozičním sociálním i občanským demokratům. "Radní za TOP 09 si připravili půdu pro to, aby se na podzim ocitli na plakátech u vjezdu do tunelů, protihlukových stěn a podobně. Jedná se o zaplevelení veřejného prostoru," uvedl zastupitel Petr Dolínek (ČSSD).

Zda budou stěny polepeny, není zatím jasné. Radní projednávání materiálu přerušili a pokud by chtěli smlouvu uzavřít, museli by jej znovu zařadit na program příštího jednání rady.

autor: ČTK | 6. 6. 2014 10:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama