Pozor na falešné kontrolory kanalizace, varuje PVK

Ekonomika Ekonomika
30. 6. 2014 11:15
Při jakémkoliv problému na kanalizační přípojce je jediným správným postupem kontaktovat Středisko ucpávkové služby PVK, prohlídku provádí zdarma.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha – Před falešnými kontrolory kanalizace varuje společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK).

„Případy, kdy některé soukromé společnosti neoprávněně nabízejí za peníze jménem naší firmy průzkum kanalizačních řadů, jsou stále častější. My přitom tuto službu poskytujeme zdarma,“ říká mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Pokud se u klienta taková firma objeví a bude chtít vyčistit například kanalizační přípojku, doporučujeme si vše prověřit na našem středisku," podotýká Mrázek.

"Při jakémkoliv problému na kanalizační přípojce je jediným správným postupem kontaktovat Středisko ucpávkové služby PVK. Prohlídky kanalizačních přípojek a jejich čištění provádí po objednání zdarma,“ vysvětluje Mrázek.

„Pokud se prokáže závada na části přípojky, kterou PVK udržuje podle platné legislativy, není služba účtována,“ dodává mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy