reklama
 
 

Požár skladu v pražské Písnici způsobil škodu za 10 milionů, hasiči požár uhasili

Aktualizováno 5. 12. 2018 11:01
Požár v Písnici | Video: Aktu.cz |  00:36
Na deset milionů korun hasiči předběžně vyčíslili škodu, kterou v úterý způsobil požár skladu obuvi a oblečení v pražské Písnici. Co bylo příčinou ohně, zatím nevědí. Hasiči to uvedli na webu v denním hlášení o závažných požárech. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka řekl, že nyní se na místě střídají směny, aby hasiči mohli pokračovat v dohašování požáru. Teprve poté se budou moci na místo dostavit vyšetřovatelé. Hasiči informovali krátce před 11:00, že požár je uhašen.

Požár vypukl v úterý kolem poledne v plechové hale na ploše zhruba padesát krát sto metrů a černý kouř z hořících oděvů a obuvi lidé zaznamenali i v centru hlavního města. Kolem 16:00 hasiči dostali plameny pod kontrolu, poté nakladač začal rozhrabávat ohořelé zbytky uskladněného materiálu. Kolem 22:00 byl požár lokalizován a část jednotek se vrátila na základny, zbývající hasiči na místě požáru zůstali kvůli dohašování ohně.

"Hasiči, kteří sloužili včera (v úterý) až doteď, jdou domů a střídá je nová směna. Rozebíráme celou konstrukci haly a postupně dohašujeme skrytá ohniska a pomocí nakladače rozbíráme ohořelé zbytky, které byly v hale," popsal současnou práci hasičů na místě zásahu Kavka. Vzhledem k tomu, jak byl požár rozsáhlý, musí podle něj ale postupovat pomalu.

Na místě se od úterý vystřídalo devět profesionálních a osm dobrovolných hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Jeden z hasičů utrpěl lehké zranění, po ošetření se ale k zásahu vrátil. Nikdo další zraněn nebyl, uvnitř haly podle hasičů nikdo nebyl.

Na místo dorazila i chemická jednotka, aby změřila koncentrace škodlivin, nebyly ale zvýšené a starosta Libuše a Písnice Jiří Koubek tedy nedostal od krizového štábu magistrátu pokyn, aby obyvatelé nevětrali.

Kvůli požáru policie uzavřela Vídeňskou ulici. Na Vídeňské, Kunratické spojce i v okolí obou frekventovaných ulic byl výrazně omezen i provoz příměstských autobusů. Dopravní omezení podle informací policie na Twitteru trvala zhruba do 20:00.

autor: ČTK | 5. 12. 2018 8:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama