Policie zatkla muže, který měl DNA na batohu Aničky

Michal Štůsek Michal Štůsek
21. 10. 2010 18:45
Policisté a vojáci znovu prohledávali až do tmy okolí školy v pražské Troji

Praha - Policie má podezřelého z únosu devítileté Aničky. Zadržela ho ve středu a právě na základě jeho výpovědi se vrátila do oblasti kolem školy Na Šutce v pražské Troji. Do setmění tu ale nic nového nenašla a pátrání přerušila.

Informaci potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. "Na místo jsme se vrátili na základě výpovědi podezřelé osoby, která má na lokalitu vazbu," sdělila mluvčí.

Podle serveru Novinky.cz policii na místo přivedla výpověď podezřelého, kterého ve středu zadržela. Ten údajně na jedné z věcí, které se po dívce našly, nechal vzorek DNA.

Náš reportér byl na místě, pátrání jsme sledovali v online reportáži:

17:55 - Policisté pomalu ukončují pátrání, vypadá to, že ani dnes nebudou úspěšní. Většina jich už místo opustila, hlásí reportér Aktuálně.cz. V Troji zůstanou přes noc policejní hlídky.

17:20 - Policie prověřuje i variantu, že se na zmizení devítileté dívky podílelo více lidí, než jen zadržený podezřelý. Řekla to mluvčí Andrea Zoulová.

16:20 - "Na žádost státní policie jsme poskytli 50 mužů a jednoho psovoda," řekl Aktuálně.cz mluvčí vojenské policie Jan Čermák. Při pátrání budou podle něj pomáhat, dokud je policie neodvolá, klidně i celou noc.

16:10 - Policie znovu vyslýchá muže, kterého podezřívá z podílu na zmizení devítileté Aničky. Právě na základě jeho slov se dnes policisté vrátili do Troje

15:10 - Na místě jsou desítky policejních aut, asi stovka pražských a několik desítek vojenských policistů, psovodi a hasiči.

14:40 - Reportér Aktuálně.cz z místa informuje, že policisté prohledávají stráň nad Trojskou ulicí s pomocí lopat, vidlí i žebříků. Pátrací akce může trvat hodiny.

14:10 - Policie před týdnem našla v zahrádkářské oblasti v Troji batoh a láhev s pitím. Do pátrání se tehdy bez výsledku zapojilo téměř 800 policistů společně s kynology a vrtulníkem s termovizí.

Foto: Jan Langer

13:55 - O něco konkrétnější je zdroj blízký rodině pohřešované Aničky. "Vše tomu nasvědčuje, nic víc nevíme," odpověděl Aktuálně.cz v textové zprávě.

13:45 - Policie odmítla potvrdit informaci, že zadržela podezřelého. "V tuto chvíli vám k situaci nemohu říci nic konkrétního," odpověděla mluvčí.

13:50 - Policie se do Troje vrátila na základě tipu od podezřelého, kterého zadržela. Uvedl to server Novinky.cz. Podezřelý byl podle serveru už několikrát soudně trestán.

13:40 - Devítiletá Anička Janatková se pohřešuje od minulé středy, kdy se nevrátila ze školy. Naposledy ji její spolužačky viděly krátce po obědě v ulici Pod Písečnou, kde se rozdělily. Od té chvíle se stopa dívky ztrácí.

13:30 - Policisté se vrátili do pražské Troje a desítky jich prohledávají okolí Písečné ulice.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

před 1 hodinou

Bouzková s Hradeckou při deblové premiéře titul v Charlestonu nezískaly

Tenistky Marie Bouzková a Lucie Hradecká na prvním společném turnaji na zelené antuce v Charlestonu deblový titul nezískaly. Ve finále český pár podlehl 2:6, 4:6 nejvýše nasazené americko-nizozemské dvojici Nicole Melicharová, Demi Schuursová.

Dvaadvacetileté Bouzkové nevyšel útok na první titul v kariéře, o třináct let starší Hradecká už ve čtyřhře vyhrála 24 turnajů WTA Tour včetně dvou grandslamů.

Ve finále dvouhry se utkají o svou premiérovou trofej Danka Koviničová z Černé Hory a Ruska Veronika Kuděrmětovová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (antuka, dotace 565.530 dolarů):

Čtyřhra - finále: Melicharová, Schuursová (1-USA/Niz.) - Hradecká, Bouzková (ČR) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, 2,460.585 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Goffin (11-Belg.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 3:6, 6:0, Thompson (Austr.) - Paire (Fr.) 6:4, 6:7 (3:7), 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Marbelle (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Carreňo (1-Šp.) - Munar (Šp.) 6:1, 2:6, 6:4.

Čtyřhra - finále: Behar, Escobar (Urug./Ekv.) - Brkič, Čačič (Bosna/Srb.) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Cagliari (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Sonego (3-It.) - Djere (Srb.) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Tenisový turnaj žen v Bogotě (antuka, dotace 235.238 dolarů):

Dvouhra - finále: Osoriová (Kol.) - Zidanšeková (5-SR) 5:7, 6:3, 6:4.

Další zprávy