Policie hledá muže, který napadl v autobuse těhotnou ženu. Nikdo z cestujících se jí nezastal

ČTK ČTK
12. 5. 2016 15:58
Policie pátrá po muži, který v úterý ráno napadl v pražském autobusu linky 193 těhotnou ženu. Té se nakonec podařilo z místa utéct, ostatní cestující ženě nepomohli ani nepřivolali pomoc.
Identikit útočníka z autobusu.
Identikit útočníka z autobusu. | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté pátrají po muži, který v úterý ráno podle nich napadl v autobusové lince 193 ve Vídeňské ulici v Praze 4 těhotnou ženu, která mu odmítla dát svůj telefon. Žena se muži po několika jeho ranách vysmekla a utekla k řidiči, který otevřel dveře a nechal ji vystoupit. Útočník zůstal v autobuse. Nikdo z cestujících se ženy prý nezastal ani jí nepomohl, natož aby zavolal na tísňovou linku. Žena nahlásila napadení až po vystoupení z autobusu.

Incident se stal v 06:45 mezi zastávkami Zelené domky a U tří svatých. Neznámý muž nejdříve žádal několik cestujících o půjčení telefonu, všichni ale odmítli. Poté se obrátil na těhotnou ženu a chtěl její telefon, aby mohl zavolat matce. "To žena odmítla a okamžitě následoval útok. Pachatel ji chytil za vlasy a pěstí ji začal bít zezadu do hlavy. Přitom stále požadoval vydání jejího telefonu," popsal událost mluvčí pražské policie Jan Daněk a doplnil, že následně se ženě podařilo muži vysmeknout a utéct.

Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z loupeže, za kterou hrozí v případě odsouzení až deset let vězení. Podezřelému z tohoto trestného činu bylo něco přes 30 let a byl 190 centimetrů vysoké štíhlé postavy. Měl tmavě hnědé a středně dlouhé mastné vlasy a tmavé oči. Na sobě měl tmavě hnědý kabát až na zem a přes rameno černou tašku na notebook. V ruce měl ještě menší tašku. Muž byl silně cítit kouřem a mluvil česky.

Policisté sestavili identikit podezřelého, který je výstižný z 60 procent. Lidé, kteří na něm muže poznají nebo byli svědky události, se mají policistům přihlásit na linku 158.

 

Právě se děje

Další zprávy