Opilá řidička na Pražském okruhu nabourala policejní auto. Nadýchala tři promile

ČTK ČTK
21. 6. 2021 13:38
S více než třemi promile alkoholu v dechu řídila auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili v neděli na Pražském okruhu po upozornění jiného motoristy, že řidič před ním jedoucího bílého auta musí být podle stylu jízdy rozhodně opilý. Žena při kontrole ještě nabourala policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.
Foto: Policie ČR

Informaci o opilé řidičce na dálnici D1 ve směru na Prahu policisté dostali přes linku 158 před 18:00. Podle oznamovatele vůz odbočil na Pražský okruh směrem na letiště, kde se mu ztratil mezi dalšími auty.

Mluvčí policie Jan Rybanský uvedl, že okamžitě tam vyrazilo několik policejních vozů a jedna hlídka auto zahlédla a zastavila. "Provedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí a doplnil, že řidička se však rozhodla v průběhu policejní kontroly pokračovat v jízdě a šlápla na plyn.

Foto: Policie ČR

Policisté ji po několika metrech opět zastavili, přičemž jedna hlídka blokovala její auto zezadu a druhá zepředu, aby znovu neujela. Žena ale nedobrzdila a narazila svým autem do předního policejního vozu.

Následně byla žena převezena na policejní služebnu k dalším nezbytným úkonům, mimo jiné ji byl zadržen řidičský průkaz, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Kvůli obavám z transparentnosti v zemi přišlo Maďarsko o miliony eur z Norských fondů

Maďarsko tento týden formálně přišlo o přístup k více než 200 milionům eur (5,1 miliardy korun) z takzvaných Norských fondů kvůli rostoucím obavám dárců o kvalitu právního státu v zemi. Maďarsko se nedokázalo dohodnout s Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem, které finance poskytují, na způsobu vyplacení peněz. Země se obávají, že by přerozdělování v Maďarsku mohlo podléhat politickým tlakům Budapešti. Na spor upozornil server Politico.

Při vyplácení grantů Norsko, které poskytuje 95 procent prostředků, a jeho partneři trvají na tom, aby o přidělení grantů pro občanskou společnost rozhodovaly a peníze spravovaly osoby vybrané ve veřejných soutěžích na základě kompetencí, odborných znalostí a řídících schopností. Ačkoliv maďarská vláda původně s tímto způsobem rozdělování grantů souhlasila, podle norské vlády nakonec Budapešť takto vybraného kandidáta odmítla.

Tři dárcovské země jsou členy evropského ekonomického prostoru, ale nikoliv Evropské unie. Granty vyplácené v 15 zemích mají sloužit ke snižování sociálních a ekonomických rozdílů v Evropě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy