Celníci chytili v Praze muže, který vezl v zavazadle kilo kokainu a 30 tisíc tablet extáze

ČTK ČTK
30. 5. 2016 13:45
Pražští celníci při namátkové kontrole na pražském Hlavním nádraží objevili v zavazadle cestujícího z Ostravska kilogram kokainu a devět kilogramů extáze. Muž přicestoval na pražské hlavní nádraží v mezinárodním rychlíku z Německa. V případě odsouzení muži hrozí trest osm až dvanáct let vězení. Hodnota zadržených drog při pouličním prodeji by se podle odhadu pohybovala u kokainu 1,5 milionu Kč a u extáze šest milionů Kč.
Extáze v zavazadle
Extáze v zavazadle | Foto: Celní úřad pro hlavní město Prahu

Praha - Pražští celníci zadrželi na hlavním nádraží Praha u pětatřicetiletého muže z Ostravska kilogram kokainu a 30 tisíc tablet extáze o hmotnosti více než devět kilogramů.

Muž přicestoval na pražské hlavní nádraží v mezinárodním rychlíku z Německa. Hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí osmi až dvanácti let. Informovala o tom mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

"Hodnota zadržených drog při pouličním prodeji by se podle odhadu pohybovala u kokainu 1,5 milionu Kč a u extáze šest milionů Kč," uvedla mluvčí. Muže předali celníci policii pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dodala.

Více než deset kilogramů omamných a psychotropních látek bylo objeveno v zavazadlech muže při rutinní namátkové kontrole zaměřené na nelegální dovoz zboží a nelegální migraci osob v mezinárodních vlacích. Akce se uskutečnila minulý týden na celém území České republiky.

V Česku panuje neuvěřitelně pseudoliberální atmosféra ve vztahu k návykovým látkám, to je velmi špatně, říká adiktolog Michal Miovský. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy