Celníci chytili v Praze muže, který vezl v zavazadle kilo kokainu a 30 tisíc tablet extáze

ČTK ČTK
30. 5. 2016 13:45
Pražští celníci při namátkové kontrole na pražském Hlavním nádraží objevili v zavazadle cestujícího z Ostravska kilogram kokainu a devět kilogramů extáze. Muž přicestoval na pražské hlavní nádraží v mezinárodním rychlíku z Německa. V případě odsouzení muži hrozí trest osm až dvanáct let vězení. Hodnota zadržených drog při pouličním prodeji by se podle odhadu pohybovala u kokainu 1,5 milionu Kč a u extáze šest milionů Kč.
Extáze v zavazadle
Extáze v zavazadle | Foto: Celní úřad pro hlavní město Prahu

Praha - Pražští celníci zadrželi na hlavním nádraží Praha u pětatřicetiletého muže z Ostravska kilogram kokainu a 30 tisíc tablet extáze o hmotnosti více než devět kilogramů.

Muž přicestoval na pražské hlavní nádraží v mezinárodním rychlíku z Německa. Hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí osmi až dvanácti let. Informovala o tom mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

"Hodnota zadržených drog při pouličním prodeji by se podle odhadu pohybovala u kokainu 1,5 milionu Kč a u extáze šest milionů Kč," uvedla mluvčí. Muže předali celníci policii pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dodala.

Více než deset kilogramů omamných a psychotropních látek bylo objeveno v zavazadlech muže při rutinní namátkové kontrole zaměřené na nelegální dovoz zboží a nelegální migraci osob v mezinárodních vlacích. Akce se uskutečnila minulý týden na celém území České republiky.

V Česku panuje neuvěřitelně pseudoliberální atmosféra ve vztahu k návykovým látkám, to je velmi špatně, říká adiktolog Michal Miovský. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy