reklama
 
 

Mezi Bořislavkou a Náměstím Míru nejezdilo metro. Tubus narušila těžká technika

Aktualizováno 21. 10. 2018 16:48
Metro A v Praze nejezdilo. Mohli za to nejspíš dělníci, kteří těžkou technikou narušili tubus metra | Video: Aktu.cz |  00:58
K poškození tubusu podzemní dráhy a následnému průsaku vody do kolejí došlo zřejmě vlivem těžké techniky nad tunelem metra.

Praha - Na lince A pražského metra byl dopoledne obousměrně zastavený provoz mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny. Důvodem byl průsak vody do kolejiště ve stanici Bořislavka, uvádí Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Těsně před polednem byla doprava obnovena. Podle odborníků nebyla narušena statika metra, uvedla Policie ČR na svém Twitteru.

K poškození tubusu podzemní dráhy a následnému průsaku vody do kolejí došlo podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové zřejmě vlivem těžké techniky nad tunelem metra. 

Okolnosti narušení tubusu prošetřuje také policie. "Zatím nebyla stanovena žádná trestně právní kvalifikace," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Dodala, že způsobená škoda se podle prvotních odhadů pohybuje kolem 10 milionů korun. Statik podle ní nezjistil narušení stavby.

Metro mezi Náměstím Míru a Petřinami nejezdilo od 09:26 do 11:55. Ve zbylých úsecích linky A zůstal provoz zachován. Cestující museli mezi náměstím Míru a Petřinami využívat povrchovou dopravu.

Dopravní podnik proto dočasně upravil trasy některých autobusových linek a tramvajové linky 23. V úseku Hradčanská - Petřiny byla zavedena posilová náhradní autobusová doprava.

autoři: Domácí, ČTK | 21. 10. 2018 11:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama