Mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická nejezdí metro, v tunelu nalezli sraženou ženu

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 6. 2018 23:27
Mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická na lince A nejezdí přibližně od 22:15 metro. Důvodem je nález člověka v tunelu metra u stanice Muzeum, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Sražená žena, která byla nalezena v tubusu metra, utrpěla smrtelná zranění. Příčiny nehody policisté prošetřují, na místě zasahuje koroner. Podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové utrpěla přibližně pětatřicetiletá sražená žena závažná zranění, kterým na místě podlehla. Provoz mezi Náměstím Míru a Dejvickou byl přerušen ve 22:17. V úsecích Dejvická - Motol a Náměstí Míru - Depo Hostivař metro nadále jezdí. Kdy bude provoz na celé lince A obnoven, dopravní podnik neuvádí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3 860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3 860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2 490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2 000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy