Kvůli pokusu o krádež kabelů nejezdily vlaky mezi Smíchovem a Hlavním nádražím

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2019 13:30
Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení byl od pátečního rána do zhruba 13:00 velmi omezený provoz vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím v Praze. Některé soupravy v úseku vůbec nejely, další nabíraly zpoždění nebo jezdily odklonem přes Krč. Podle SŽDC se někdo pokusil ukrást kabely.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petr Kučera

Na trase jezdí například rychlíky na Plzeň, Písek, Příbram a vlaky integrované dopravy směrem na Beroun. "V úseku se jezdí mezistaničně, při množství vlaků, které tam jezdí, to způsobuje zpoždění," uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Bez omezení byl pak provoz obnoven kolem 13:00.

V souvislosti se závěrem roku České dráhy (ČD) i další dopravci některé spoje posilují, nejvíce právě dnes a v sobotu. Cestující mohli po Praze využít linku metra B. V metru byly uznávány jízdní doklady ČD.

Porucha zabezpečovacího zařízení byla podle mluvčí SŽDC způsobena zřejmě pokusem o krádež kabelů. "Nahlásili jsme to policii," řekla. Policie se případem zabývá pro podezření z trestného činu ohrožení obecně prospěšného zařízení, doplnil policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy