Kvůli pokusu o krádež kabelů nejezdily vlaky mezi Smíchovem a Hlavním nádražím

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2019 13:30
Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení byl od pátečního rána do zhruba 13:00 velmi omezený provoz vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím v Praze. Některé soupravy v úseku vůbec nejely, další nabíraly zpoždění nebo jezdily odklonem přes Krč. Podle SŽDC se někdo pokusil ukrást kabely.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petr Kučera

Na trase jezdí například rychlíky na Plzeň, Písek, Příbram a vlaky integrované dopravy směrem na Beroun. "V úseku se jezdí mezistaničně, při množství vlaků, které tam jezdí, to způsobuje zpoždění," uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Bez omezení byl pak provoz obnoven kolem 13:00.

V souvislosti se závěrem roku České dráhy (ČD) i další dopravci některé spoje posilují, nejvíce právě dnes a v sobotu. Cestující mohli po Praze využít linku metra B. V metru byly uznávány jízdní doklady ČD.

Porucha zabezpečovacího zařízení byla podle mluvčí SŽDC způsobena zřejmě pokusem o krádež kabelů. "Nahlásili jsme to policii," řekla. Policie se případem zabývá pro podezření z trestného činu ohrožení obecně prospěšného zařízení, doplnil policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Taylor Swiftová prodala 846 tisíc kusů nového alba, počítají se do toho i svetry

Nové album Folklore americké popové hvězdy Taylor Swiftové vede tabulku prodejnosti v USA. Podle časopisu Billboard zaznamenalo ekvivalent 846 tisíc prodaných kusů, což je po jediném týdnu třetí nejvyšší číslo za poslední čtyři roky. Lépe se dařilo už jen zpěvaččiným předchozím deskám Reputation s 1,2 miliony kusů v roce 2017 a loňskému Lover s 867 tisíci kusy.

V éře streamování je hranice milionu prodaných kusů už možná nepřekročitelná, konstatuje deník New York Times. Podle něj Swiftová samotného alba Folklore ve skutečnosti prodala jen 615 tisíc kusů, zbytek tvoří balíčky nové desky s reklamními předměty jako pouzdrem na telefon nebo pletenou vestou. Celkem takto nahrávku Folklore nabízela v 17 variantách. Žebříček Billboard podobné propagační nabídky od října přestane zohledňovat.

Za pár dnů od vydání deska Folklore zaznamenala 290 milionů streamů. Právě kvůli oblibě streamování přes služby jako Spotify nebo YouTube časopis Billboard na měření prodejnosti užívá složitý přepočet, kdy se za jedno prodané album považuje také 10 samostatně prodaných písní, 1250 skladeb streamovaných přes placený účet nebo 3750 písní streamovaných přes účet zdarma s reklamami.

Zdroj: New York Times
před 1 hodinou

Kumpošt byl zvolen viceprezidentem lyžařské federace FIS

Roman Kumpošt se stal jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Ve funkci nahradil Slovince Janeze Kocijančiče, který před měsícem zemřel. Mandát bude Kumpošt vykonávat minimálně do jara 2021, kdy je na programu 52. Kongres Mezinárodní lyžařské federace, na němž bude znovu voleno předsednictvo FIS. Informoval o tom Svaz lyžařů ČR.

"Zvolení viceprezidentem Mezinárodní lyžařské federace je pro mne ohromnou poctou. Jsem velmi rád, že mohu ve strukturách FIS pracovat na takto prestižní pozici. Velkou osobní výzvou je navázat právě na Janeze Kocijančiče, který byl velkou osobností a mým dlouholetým mentorem," uvedl v tiskové zprávě Kumpošt, který byl do role viceprezidenta zvolen jednohlasně předsednictvem FIS.

Sedmapadesátiletý Kumpošt je předsedou dozorčí rady Svazu lyžařů ČR, v Mezinárodní lyžařské federaci působí od roku 1989 a posledních deset let je členem předsednictva FIS. V letech 2010-13 vedl úsek severské kombinace.

Aktuálně vede pracovní skupinu, jejímž úkolem je zajištění nejefektivnějšího zavedení zákazu používání fluorovaných vosků do všech lyžařských a snowboardových disciplín, a pracovní skupinu pro koordinaci aktivit klasických disciplín FIS.

Kongres FIS se měl původně konat letos začátkem října v Curychu, ale kvůli pandemii koronaviru byl odložen na 5. června 2021 do slovinské Portorože.

Další zprávy