Autorem hlavního oltářního obrazu z roku 1638 je Jan Jiří Häring, obraz sám je volnou kopií Rafaelova obrazu Proměnění (Transfiguratio), který se dnes nachází ve Vatikánských muzeích.
Jde o úplně poslední Rafaelův obraz, na kterém pracoval těsně před svou smrtí v roce 1520. Námětem obrazu je příběh Kristova proměnění na hoře Tábor v Galileji; jeho součástí je také scéna uzdravení náměsíčného chlapce, která následovala po sestupu z hory.
Restaurování obrazu přišlo na 560 000 korun, do kostela se bude pořizovat také jeho nové osvětlení. Na obnovu obrazu přispělo ministerstvo kultury, které k původně přidělené dotaci 390 000 korun slíbilo dodat ještě 90 000 korun, uvádí web farnosti. Farnost vyhlásila také sbírku, spolu s penězi v kostelní kasičce a výtěžkem z benefičního koncertu tak shromáždila přes 113 000 korun. Pražské arcibiskupství přispěje 70 000 korun.
Kostel Nejsvětějšího Salvátora se nachází v areálu Klementina. Byl vystavěn v letech 1578 až 1653, v 17. a 18. století pak ještě prošel úpravami. Na stavbě se podíleli významní architekti a umělci, jako Carlo Lurago, František Maxmilián Kaňka, Jan Jiří Häring či Jan Jiří Bendl, který je autorem soch na průčelí chrámu.
Kostel Nejsvětějšího Salvátora byl hlavním jezuitským kostelem v Čechách. Jezuité působili v Praze od roku 1556 až do roku 1773, kdy byl jejich řád zrušen. Kostel byl poté až do 20. století využíván kněžským seminářem, v současnosti je farním kostelem Akademické farnosti Praha.