Eskalátor na Můstku se rozjel opačně, tři ženy jsou zraněné

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
27. 11. 2014 15:02
Vstup do metra na Jungmannově náměstí je uzavřený. Cestující popadali na tři ženy pod sebou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Pacík - HZS Praha

Praha Tři ženy se ve čtvrtek po poledni zranily na eskalátoru v metru ve stanici Můstek. Schody se na Jungmannově náměstí zastavily a pak se rozjely opačným směrem.

Cestující vzápětí popadali a zavalili tři ženy, které utrpěly zhmožděniny hlavy, končetin a hrudníku. Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

"Všechny tři ženy byly při vědomí. Po akutním ošetření byly předány jedna do Všeobecné fakultní nemocnice a dvě do Nemocnice Na Františku," řekla Ernestová.

Mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl serveru iDNES.cz sdělil, že se jednalo o technickou závadu na eskalátorech.

Vstup do metra je nyní z Jungmannova náměstí uzavřen. Jak dlouho uzavírka vestibulu potrvá, zatím není jasné.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 41 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy