Řidička usnula za jízdy a vlak vykolejil, dostala výpověď

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 5. 4. 2014 9:24
Provozovatel přiznal, že žena, která pro společnost pracovala zhruba dva měsíce, neusnula při práci poprvé.
Nehoda vlaku v Chicago. Řidička vlaku usnula.
Nehoda vlaku v Chicago. Řidička vlaku usnula. | Foto: Reuters

Chicago (USA) - Řidička vlaku, který před téměř čtrnácti dny v americkém Chicagu vykolejil a vjel do eskalátorů na nástupišti, dostala výpověď.

Uvedl to na svém webu serveru Chicago Tribune. Podle něj 25letá žena pracovala pro společnost Chicago Transit Authority zhruba dva měsíce.

Příčinou nehody, ke které došlo 24. března ve stanici stanici O'Hare, byla skutečnost, že řidička při jízdě usnula. Provozoval údajně podle Chicago Tribune přiznal, že to nebylo poprvé.

Vlaková souprava v den nehody přejela konec nástupiště a vrazila do eskalátorů, které vedou do letištního terminálu.
 
Střet si vyžádal třicet zraněných, oběti na životech hlášeny nebyly. Sedm cestujících bylo převezeno na vyšetření do nemocnice s bolestmi páteře a krku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy