Řidička usnula za jízdy a vlak vykolejil, dostala výpověď

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 5. 4. 2014 9:24
Provozovatel přiznal, že žena, která pro společnost pracovala zhruba dva měsíce, neusnula při práci poprvé.
Nehoda vlaku v Chicago. Řidička vlaku usnula.
Nehoda vlaku v Chicago. Řidička vlaku usnula. | Foto: Reuters

Chicago (USA) - Řidička vlaku, který před téměř čtrnácti dny v americkém Chicagu vykolejil a vjel do eskalátorů na nástupišti, dostala výpověď.

Uvedl to na svém webu serveru Chicago Tribune. Podle něj 25letá žena pracovala pro společnost Chicago Transit Authority zhruba dva měsíce.

Příčinou nehody, ke které došlo 24. března ve stanici stanici O'Hare, byla skutečnost, že řidička při jízdě usnula. Provozoval údajně podle Chicago Tribune přiznal, že to nebylo poprvé.

Vlaková souprava v den nehody přejela konec nástupiště a vrazila do eskalátorů, které vedou do letištního terminálu.
 
Střet si vyžádal třicet zraněných, oběti na životech hlášeny nebyly. Sedm cestujících bylo převezeno na vyšetření do nemocnice s bolestmi páteře a krku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy