Doprava na Žižkově opět kolabovala, tramvaje i autobusy nabíraly půlhodinová zpoždění

Domácí Domácí
Aktualizováno 13. 3. 2018 13:09
Doprava na pražském Žižkově v úterý dopoledne opět vázla, vozy MHD v Seifertově a Táboritské ulici nabíraly zpoždění 25 až 30 minut. Hodinu po poledni ale dopravní podnik hlásil dopravu bez komplikací a bez zpoždění. Důvodem komplikací je začínající oprava Husitské ulice v Praze 3. Auta namísto Husitské projíždějí Seifertovou ulicí, která je úzká, po tramvajových kolejích a blokují provoz hromadné dopravy. Oprava 670 metrů dlouhého úseku Husitské mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím má trvat do konce letošního listopadu. Vážné dopravní komplikace na Žižkově způsobila oprava Husitské ulice už v pondělí.
Žižkovu se raději vyhněte. Kvůli uzavírce v Husitské ulici se tvoří kolony | Video: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy