Do Ječné ulice se po havárii vodovodu vrátí tramvaje. Z Korunní naopak zmizí

ČTK ČTK
10. 8. 2020 8:18
Ječnou ulicí v centru Prahy v pondělí začaly opět jezdit tramvaje. Jejich provoz mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí zastavila v úterý havárie vodovodu. Pondělkem zároveň začala výluka tramvají na vinohradské Korunní ulici. Důvodem je rovněž oprava vodovodu, v tomto případě plánovaná. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku.
Havárie vodovodu v Ječné ulici, kvůli které v této oblasti několik dní nejezdily tramvaje.
Havárie vodovodu v Ječné ulici, kvůli které v této oblasti několik dní nejezdily tramvaje. | Foto: ČTK

Provoz tramvají v Ječné ulici byl kvůli havárii vody přerušený v úterý kolem 06:45. Šest denních tramvajových linek, včetně páteřní linky 22, jezdilo od té doby odklonem. Stejné opatření se dotklo i provozu čtyř nočních spojů.

K cestě mezi Karlovým náměstím a náměstím I. P. Pavlova doporučoval dopravní podnik cestujícím použít metro. Dopravce zároveň rozšířil mezi oběma náměstími provoz autobusové linky 148.

Původní odhad dopravního podniku byl, že tramvaje začnou jezdit Ječnou ulicí už v sobotu. Později byl termín přesunut na pondělí.

Od pondělního rána do 29. srpna bude obousměrně přerušený provoz tramvají v Korunní ulici mezi náměstím Míru a Florou. Spoje na linkách 4, 10, 16 a 91 budou mít kvůli havarijní opravě vodovodu v Jičínské ulici změněnou trasu. Autobusová zastávka Orionka bude přesunuta přibližně o 150 metrů proti směru jízdy do Benešovské ulice.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Střílení na hranicích zůstane bez trestu. Jakeš zemřel, Štrougal i Vajnar trpí duševní chorobou

Státní zástupce zastavil stíhání Milouše Jakeše, Lubomíra Štrougala i Vratislava Vajnara kvůli střílení na hranicích. Jakeš zemřel a Štrougal i Vajnar trpí duševní chorobou. Policie zahájila jejich stíhání v listopadu 2019, třicet let po pádu komunismu. Obviněni byli ze zneužití pravomoci v souvislosti s používáním střelných zbraní na československých hranicích.

před 1 hodinou

Murray dovedl basketbalisty Denveru k první výhře nad Lakers

Basketbalisté Denveru zdramatizovali semifinálovou sérii NBA s Los Angeles Lakers a výhrou 114:106 snížili na 1:2 na zápasy. Ukončili tak šestizápasovou vítěznou sérii Lakers, kterým nepomohl ani triple double LeBrona Jamese za 30 bodů, deset doskoků a jedenáct asistencí. Triple double měl ale na dosah i rozehrávač Denveru Jamal Murray s 28 body, osmi doskoky a 12 asistencemi, který měl navíc větší podporu spoluhráčů.

Denver byl blízko výhře už v minulém zápase, který prohrál střelou v poslední vteřině. Tentokrát musel zvítězit, jelikož prohrávat 0:3 v sérii na čtyři vítězství už by se téměř rovnalo vyřazení. V úvodu vedli Lakers, ale ve druhé čtvrtině přišel velký nápor Denveru, který šňůrou 17:2 získal zápas pod kontrolu a vybudoval si až osmnáctibodové vedení.

Ještě na začátku poslední části vedli Nuggets dokonce o 20 bodů, pak ale Lakers přeci jen zabojovali a šňůrou 19:2 snížili za tři minuty na pouhé tři body. Pak však několik útoků po sobě neskórovali, Denver se dokázal vzpamatovat a trojka Murrayho 137 vteřin před koncem mu dodala klid. Vzápětí navíc Murray přidal další trojku a zařídil minutu před koncem náskok 12 bodů, na což už Lakers neměli odpověď.

"Opět jsme ukázali naší mentální sílu. I když nás soupeř tlačil, tak jsme nezkolabovali. Zastavili jsme jejich šňůru, postavili jsme se zpět na nohy a koncovku jsme zvládli dobře," řekl trenér Denveru Michael Malone, jehož svěřenci v letošním play off už několikrát zvládli těžké chvíle a otočili obě předchozí série.

Další zprávy