Čistky v Praze pokračují, mění se dozorčí rady podniků

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
6. 12. 2011 15:34
Noví radní odvolali část dozorčích rad Pražské vodohospodářské společnosti a Obecního domu
Magistrát hlavního města Prahy
Magistrát hlavního města Prahy | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Čistky v dozorčích radách městských podniků pokračují. Poté, co noví radní obměnili složení rady Dopravního podniku, dostaly nové členy také rady Obecního domu a Pražské vodohospodářské společnosti.

Už o druhé křeslo v dozorčí radě během jednoho týdne přišli starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský a starosta Prahy 7 Marek Ječmének (oba z ODS). Nejdřív museli opustit dopravní podnik, nyní skončili v Pražské vodohospodářské společnosti.

Spolu s nimi byli odvoláni jejich straničtí kolegové místostarosta Prahy 6 Jan Záruba a Jiří Fremr. Skončili i Jan Slezák a Oleg Rybníkář (oba z ČSSD). Od středy je nahradí pražští zastupitelé Milan Effenberk Růžička a Petr Trombik, zastupitel Prahy 11 Stanislav Urbánek (všichni z TOP 09), Petr Horák a Vojtěch Kos (oba ODS).

Pražští radní také odvolali předsedu dozorčí rady Obecního domu Karla Ptáčníka (ČSSD) a člena dozorčí rady, zastupitele Suchdola Antonína Ptáčka (ODS). Jako členy rady zvolili poslankyni Janu Černochovou (ODS) a pražskou zastupitelku Ludmilu Štvánovou (TOP 09).

Noví radní, nové dozorčí rady

Čistky souvisí se vznikem nové koalice na pražském magistrátu. Z dozorčích rad podniků jsou odvoláváni sociální demokraté a lidé z ODS, kteří jsou spojováni s bývalým šéfem pražských občanských demokratů Borisem Šťastným.

Nahrazují je kandidáti nového koaličního partnera TOP 09 a lidé loajální primátorovi Bohuslavovi Svobodovi (ODS). Minulý týden museli čtyři členové opustit dozorčí radu Dopravního podniku, mezi nimi i Milan Richter (ODS).

 

Právě se děje

před 42 minutami

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy