reklama
 
 

Čistky v Praze pokračují, mění se dozorčí rady podniků

6. 12. 2011 15:34
Noví radní odvolali část dozorčích rad Pražské vodohospodářské společnosti a Obecního domu

Praha - Čistky v dozorčích radách městských podniků pokračují. Poté, co noví radní obměnili složení rady Dopravního podniku, dostaly nové členy také rady Obecního domu a Pražské vodohospodářské společnosti.

Už o druhé křeslo v dozorčí radě během jednoho týdne přišli starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský a starosta Prahy 7 Marek Ječmének (oba z ODS). Nejdřív museli opustit dopravní podnik, nyní skončili v Pražské vodohospodářské společnosti.

Spolu s nimi byli odvoláni jejich straničtí kolegové místostarosta Prahy 6 Jan Záruba a Jiří Fremr. Skončili i Jan Slezák a Oleg Rybníkář (oba z ČSSD). Od středy je nahradí pražští zastupitelé Milan Effenberk Růžička a Petr Trombik, zastupitel Prahy 11 Stanislav Urbánek (všichni z TOP 09), Petr Horák a Vojtěch Kos (oba ODS).

Pražští radní také odvolali předsedu dozorčí rady Obecního domu Karla Ptáčníka (ČSSD) a člena dozorčí rady, zastupitele Suchdola Antonína Ptáčka (ODS). Jako členy rady zvolili poslankyni Janu Černochovou (ODS) a pražskou zastupitelku Ludmilu Štvánovou (TOP 09).

Noví radní, nové dozorčí rady

Čistky souvisí se vznikem nové koalice na pražském magistrátu. Z dozorčích rad podniků jsou odvoláváni sociální demokraté a lidé z ODS, kteří jsou spojováni s bývalým šéfem pražských občanských demokratů Borisem Šťastným.

Nahrazují je kandidáti nového koaličního partnera TOP 09 a lidé loajální primátorovi Bohuslavovi Svobodovi (ODS). Minulý týden museli čtyři členové opustit dozorčí radu Dopravního podniku, mezi nimi i Milan Richter (ODS).

autor: Lucie Stuchlíková | 6. 12. 2011 15:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama