Policie vypátrala muže, který uprchl z Psychiatrické nemocnice Dobřany

ČTK ČTK
15. 7. 2016 20:30
Policie odpoledne vypátrala pacienta Psychiatrické nemocnice Dobřany na jižním Plzeňsku, který v pátek ze zdravotnického zařízení utekl. Informoval o tom mluvčí policie Jan Koželuh. Policie po muži vyhlásila pátrání, protože při nedodržení léčebného postupu může být podle lékařů nemocnice vážně ohroženo jeho zdraví a život a může být i nebezpečný svému okolí. Dvaatřicetiletý pacient je na psychiatrii dobrovolně. Dnes využil chvíle, když sestra otevřela dveře oddělení, a z nemocnice utekl. V minulosti nebyl pohřešován.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy