Na plzeňských právech to opět vře, nyní kvůli Vítkovi

Markéta Žižková
18. 2. 2011 15:01
Studenti žádají kvůli neprůhlednému studiu miliardáře odchod děkana Růžičky
Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Studenti plzeňských práv se po letech opět bouří. Tentokrát vlnu protestů vyvolalo podezřelé studium miliardáře Radovana Vítka.

Studenti dokonce vyzývají děkana právnické fakulty Květoslava Růžičku k odchodu, napsal týdeník Sedmička.

Růžička se podle nich na Vítkově neprůhledném studiu podílel.

Vítek zvládl dva zápočty a zkoušku v jediný den

Z indexu Radovana Vítka, který má list k dispozici, se lze dozvědět, že měl u exproděkana Milana Kindla, který figuroval v kauze plzeňských práv, potvrzenou zkoušku ze dne, kdy byl prokazatelně ve vazbě. Státnice navíc skládal podle data v indexu v sobotu.

U děkana Růžičky pak získal podezřele rychle v jeden den dva zápočty a zkoušku. Podle studentů se přitom jedná o náročný předmět, který není jednoduché absolvovat, a už vůbec ne v jeden den.

"Je zcela evidentní, že role děkana Růžičky v případě studia Radovana Vítka nebyla náhodná. Podílel se na praktikách Kindlova vedení a je vysoce pravděpodobné, že udílel nestandardním způsobem zkoušky a zápočty i dalším prominentním studentům," řekl týdeníku student Martin Marek.

Podpis je falešný, brání se Růžička

Růžička se obviněním brání. "Nikdy jsem nedal dva zápočty a zkoušku v jeden den. Buď je falešný můj podpis, nebo celý index. Každopádně bych ho chtěl vidět."

Dříve však redaktorovi Sedmičky sdělil, že rychlé získání zápočtů a zkoušky možné je.

Bývalý proděkan Milan Kindl je společně s exděkanem Jaroslavem Zachariášem a exproděkanem Ivanem Tomažičem spojen s plagiátorskou aférou na plzeňských právech.

Ta vypukla na podzim 2009, když vyšlo najevo, že Tomažič opsal svou disertační práci. Postupně pak byly na škole odhaleny i další podezřelé praktiky jako udílení titulů takzvaným rychlostudentům.

Z vedení fakulty tehdy odešel Tomažič, Zachariáš i Kindl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

V Praze se zřítila část domu, nikdo není zraněný

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě byli hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy. Na twitteru to sdělili pražští hasiči. Stav domu prověří statik.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl ČTK mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA zruší některé sankce proti Venezuele, aby podpořily dialog mezi vládou a opozicí. Povolí některá jednání s venezuelskou ropnou společností PDVSA

Zdroj: ČTK
Další zprávy