reklama
 
 

Univerzitu Pardubice ochromila hrozba bombou, je zavřena

30. 9. 2014 7:40
Anonym pohrozil, že v úterý dojde k výbuchu v univerzitní budově, policejní opatření se týkají objektů ve čtyřech městech.

Pardubice - Policie v noci na úterý dokončila prohlídku prostor Univerzity Pardubice a uzavřela je. V 07:00 zahájila prohlídku vyklizených studentských kolejí, řekla ČTK policejní mluvčí Jitka Vavřinová.

Anonym hrozí, že během úterý dojde v některé univerzitní budově k výbuchu. Opatření se týkají od 15:00 objektů v Pardubicích, České Třebové, Litomyšli a Praze.

"V nočních hodinách policisté dokončili prohlídku školních budov a zapečetili je. Dnes se zaměří na koleje. Policie prohledá všechny objekty, které se nepodařilo prohledat od minulého týdne," řekla Vavřinová.

Deník: Hrozba je reálná

Na kolejích se ubytovalo přibližně 1200 studentů, ale většina z nich zase odjela pryč. V Pardubicích zůstává stovka studentů ze zahraničí, kteří v úterý ráno museli pokoje opustit.

"Mezinárodní oddělení pro ně pořádá výlet, ale ne všichni mají zájem. Město skýtá spoustu možností, jak strávit den," řekl ČTK Pavel Ďurovec, ředitel Správy kolejí a menzy.

Policisté podrobnosti o anonymní výhrůžce sdělovat nechtějí. Pardubický deník uvedl, že má explodovat dvoukilogramová nálož semtexu. Popis nástražného výbušného systému byl údajně hodně podrobný, hrozba je proto reálná, napsal list.

Uzavřeny jsou i školy v okolí

"Nechali jsme si tu tři nové sanitky, které jsme v pondělí převzali, kdyby se hrozba naplnila, abychom jich měli dostatečný počet," řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.

Akademický rok začal v pondělí, do 15:00 ale museli všichni zaměstnanci a studenti opustit budovy. Prázdné musejí zůstat do úterních 15:00. Výuka se obnoví ve středu 1. října.

Kvůli bezpečnostnímu riziku jsou v Pardubicích zavřené školy v blízkosti univerzitních budov v centru města a Černé za Bory. Uzavřená je Studentská ulice a autobusy linek 10 a 16 jezdí po objízdné trase.

autor: ČTK | 30. 9. 2014 7:40

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama