reklama
 
 

Železniční trať mezi Prahou a Českou Třebovou stála, vlaky nejely i několik hodin

9. 7. 2018 11:01
Vlaky na hlavní trati mezi Prahou a Moravou se v pondělních ranních hodinách zastavily. Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení nabíraly i mnohahodinové zpoždění.

Brandýs nad Orlicí - Porucha zabezpečovacího zařízení ve stanici Brandýs nad Orlicí v pondělí ráno zastavila provoz na úseku Praha - Česká Třebová. Na hlavní trase z Prahy na Moravu zůstaly stát desítky vlaků. V devět hodin byl provoz na trati obnoven.

V ranních hodinách nabíraly vlaky i několikahodinové zpoždění. Kolem deváté hodiny byla porucha opravena a vlaky se pomalu rozjíždějí. "Bude trvat ještě několik hodin než se zpožděné vlaky dostanou zpátky na jízdní řád," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiáš. Očekává, že vlaky budou mít v rozmezí jedné až dvou hodin stále zpoždění.

V úseku lze očekávat zdržení v rozmezí 20 až 40 minut, které se týká bezmála 30 vlaků Českých drah a několika vlaků soukromých dopravců. V případě většího zpozdění dostanou cestující peníze zpátky. "Cestující mají nárok na kompenzaci. Nemusí si o nic žádat, my jim automaticky vrátíme tu příslušnou část jízdného," řekl mluvčí společnosti Regiojet Aleš Ondrůj.

autor: Karolína Oškerová | 9. 7. 2018 11:01

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama