Poruchy kolejí komplikují železniční dopravu v Praze. Vlaky mezi Smíchovem a hlavním nádražím stojí

ČTK ČTK
27. 2. 2018 9:39
"Může to být vlivem mrazu i nemusí, ale může to být běžná porucha," řekla mluvčí SŽDC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Poruchy kolejí a zabezpečovacího zařízení komplikují v úterý ráno železniční dopravu v Praze. Provoz je zastaven ze Smíchova na hlavní nádraží a omezen mezi hlavním nádražím a Holešovicemi. Závady by mohly být odstraněny do 10.00.

Vyplývá to z internetových stránek Českých drah. S mrazem poruchy podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové možná nesouvisí.

"Může to být vlivem mrazu i nemusí, ale může to být běžná porucha," řekla Šubová.

Provoz mezi Smíchovem a hlavním nádražím zastavila před šestou závada výhybky na Smíchově. Některé rychlíky od Plzně kvůli ní končily jízdu na Smíchově, další vlaky byly zrušeny nebo je České dráhy musely poslat odklonem přes Vršovice.

Na plzeňské trati navíc ráno na zhruba čtyři hodiny omezila dopravu prasklá kolejnice mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi. Vlaky tam mohly jezdit po jedné ze dvou kolejí a podle Šubové nabíraly zpoždění kolem 20 minut. Závada byla odstraněna kolem 9.00.

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení mezi hlavním nádražím a Holešovicemi vznikají podle Šubové minutová zpoždění. Podle webu Českých drah se omezení dotklo dvou ranních rychlíků do Českých Budějovic, jejichž výjezdové místo dopravce přesunul z Holešovic na hlavní nádraží.

 

Právě se děje

Další zprávy