reklama
 
 

Komplikace při cestě na prodloužený víkend. Oheň brzdil dopravu na severu Čech a blokoval D1 u Brna

Aktualizováno 4. 7. 2018 20:28
Provoz na dálnici D1 u Brna se vpodvečer asi na půl hodiny úplně přerušil kvůli požáru. Hasiči zápasili s ohněm taky u Ústí nad Labem.

Praha/Brno/Ústí nad Labem - Rozsáhlý požár u páteřní železniční trati mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem zastavil ve středu na mnoho hodin železniční dopravu na koridoru z Prahy do Hamburku. A výrazně komplikoval i dopravu na silnicích. Hasiči dostali úplně oheň pod kontrolu až kolem deváté hodiny večerní. Evakuace lidí nakonec nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn. Mezinárodní rychlíky jezdily až do pozdního večera po trati na pravé straně Labe a nabíraly velké zpoždění.

VIDEO: Požár u Lovosic.

Požár zastavil dopravu na trati mezi Lovosicemi a Ústím. Zasahuje 150 hasičů, pomáhá jim i vrtulník | Video: Aktu.cz |  01:16

Hořet začalo na severu Čech dopoledne. Oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od lokomotivy. Železniční dopravu požár zastavil krátce po 11:00 hod. Na místo vyjelo na 150 hasičů, vrtulník s vakem na vodu a hasicí letadlo. Oheň se vyhnul obydleným objektům, hořel hlavně porost a obilí v kopcích nad obcemi, kam se šlo těžko dostat.

Mimo provoz byla dlouhé hodiny silnice mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi. Zavedena byla kyvadlová autobusová doprava, ale kvůli zavřené silnici neobsluhovala stanice v údolí Labe. V krajském městě byly odpoledne dlouhé kolony aut na sjezdu z dálnice D8. Obyvatelé obcí u trati, kteří neměli osobní vůz, se museli dopravit se do svých domovů většinou taxíky po vedlejších cestách ve směru od dálnice.

České dráhy posílaly ve středu spoje po trati na protějším pravém břehu Labe, omezen byl provoz rychlíků mezi Ústím a Děčínem. Cestujícím doporučily využít jiné trasy. Trať byla velmi vytížená, projížděly jí osobní i nákladní vlaky mezi Prahou, Ústím, Děčínem a Drážďany, Berlínem a Hamburkem.

Zablokovaná D1 u Brna

U dálnice D1 na 207. kilometru u Brna hořel zhruba od 16:30 porost na poli. Provoz na dálnici byl kvůli tomu na půl hodiny přerušen a policisté auta odkláněli na souběžnou silnici druhé třídy II/430. Na místě se tvořily kolony. Zhruba v 17:00 se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu a policie uvolnila provoz na D1 v plném rozsahu. 

Dopravu na Pražském okruhu ve středu odpoledne zkomplikovala srážka dvou kamionů na 11. kilometru. Kvůli nehodě musel být uzavřen Cholupický tunel ve směru k dálnici D5. Nehoda byla později odstraněna, provoz v Cholupickém a navazujícím Lochkovském tunelu je ale stále kvůli vzniklé koloně střídavě pouštěn a zastavován. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

VIDEO: Na pražském okruhu se tvoří několikakilometrové kolony. Může za to oprava dálnice D5.

Na Pražském okruhu se tvoří několikakilometrové kolony. Může za to oprava dálnice D5 | Video: Aktu.cz |  01:28

autor: ČTK | 4. 7. 2018 15:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama