Policie obvinila dva mladíky z brutálního ubití bezdomovce

ČTK ČTK
10. 8. 2015 12:42
K napadení spícího bezdomovce v Pardubicích došlo minulé pondělí. Podle policie ho útočníci kopali do celého těla i obličeje. Policie viní oba mladíky z ublížení na zdraví s následkem smrti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: René Volfík\Economia

Pardubice - Kriminalisté obvinili z brutálního ubití bezdomovce u pardubického autobusového nádraží dva nezletilé mladíky. Bezdůvodně jej napadli minulé pondělí. Pětapadesátiletý muž měl mnohočetná zranění. Oba mladíci byli obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti, v současnosti jsou ve vazbě," řekli Milan Šimek a Robert Veleta z pardubické kriminálky.

"Příčinou smrti byl krvácivý šok způsobený krvácením do dutiny břišní v důsledku tupých poranění. Zejména se jednalo o natržení sleziny a střevních kliček," uvedl Šimek.

Brutální útok na bezbranného

Podle policie útočníci přijeli do Pardubic na kolech již s úmyslem se s někým poprat. Měli s sebou i vzduchovou pistoli a boxer.

"Zaútočili na spícího muže, který se nestačil bránit. Oba muže napadali údery a kopy do celého těla a obličeje, v nichž se střídali," řekl Veleta.

Jeden z mladíků skočil nohama oběti na hrudník a břicho. Oba zasáhli bezdomovce několika ranami do těla a obličeje ze vzduchové pistole, jeden z nich jej udeřil i boxerem do hlavy.

Bezdomovce mučili také nůžkami, které našli v jeho batohu, a jeho francouzskou holí. Zapálili mu také vlasy, oheň udusili šlápnutím na hlavu.

Celý útok trval asi půl hodiny, muž ještě nějakou dobu žil. Útočníci jej nechali bez pomoci a odešli, jen řekli o něco dál kolemjdoucímu, že poblíž leží opilý člověk, aby zavolal záchranku.

Později měli v areálu letního kina konflikt s dalšími bezdomovci.

Hrozí jim pět let vězení

Podle policie byl mrtvý muž v podstatě bezproblémový, samotářský člověk, žijící mimo společnost. Před smrtí byl pod vlivem alkoholu, proto usnul na lavičce.

Za ublížení na zdraví hrozí mladíkům díky nízkému věku rok až pět let vězení. Policie nevylučuje, že právní kvalifikaci přehodnotí na vraždu. Pak by oba mohli být odsouzeni na pět až deset let.

Obdobný útok na bezdomovce se stal v Pardubicích i v roce 2010. Tehdy v Tyršových sadech šest mladíků napadlo dva šestapadesátileté muže bez přístřeší. Jeden z nich na následky zranění zemřel, druhý utrpěl ztrátu paměti.

 

Právě se děje

Další zprávy