Chrudimská koalice má nové složení, přibyla ODS

ČTK ČTK
26. 6. 2012 11:12
Nová koalice slibuje, že směřování města se nijak výrazně nezmění
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS | Foto: Wikimedia.org

Chrudim - Koalice ve vedení chrudimské radnice má nové složení. SNK ED a ČSSD vypověděly koaliční smlouvu Koalici pro město, TOP 09 a Věcem veřejným.

Nově bude ve vedení města zastoupena dosud opoziční ODS, řekli v úterý novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED) a místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD).

Místo dvou uvolněných místostarostů bude mít nyní město jednoho, a to Tejkla. Další dva, Jaroslav Trávníček (ČSSD) a poslanec Jan Čechlovský (ODS), který byl v předchozím volebním období starostou, budou neuvolnění.

Nové složení potvrdili v pondělí zastupitelé. Dalšími členy rady jsou Pavel Kobetič a Kateřina Jánská (oba ODS).

"Do konce září bude k dispozici nové programové prohlášení. Bude v něm uvedeno to, co by nová koalice chtěla do konce volebního období zvládnout," řekl starosta. Podle něj se směřování města nijak významně nezmění.

Spory v dřívější radniční koalici byly spojeny s působením místostarosty Romana Málka z Koalice pro město. V posledních týdnech své kolegy v městské radě otevřeně kritizoval a naznačoval, že některá výběrová řízení byla neprůhledná.

Z koalice už dříve vystoupila Strana svobodných občanů, jako důvod uváděla nesouhlas s údajným dalším zadlužováním města.

Volby v Chrudimi vyhrála v roce 2010 ČSSD, která získala šest zastupitelů z 27. Po dlouhém vyjednávání sestavila koalici s SNK ED, Koalicí pro Chrudim, TOP 09, Věcmi veřejnými a Stranou svobodných občanů. Do té doby vládnoucí ODS a Volba pro město skončily v opozici stejně jako komunisté.

 

Právě se děje

teď

Trump měsíc po volbách podal další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy