Chrudimská koalice má nové složení, přibyla ODS

ČTK ČTK
26. 6. 2012 11:12
Nová koalice slibuje, že směřování města se nijak výrazně nezmění
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS | Foto: Wikimedia.org

Chrudim - Koalice ve vedení chrudimské radnice má nové složení. SNK ED a ČSSD vypověděly koaliční smlouvu Koalici pro město, TOP 09 a Věcem veřejným.

Nově bude ve vedení města zastoupena dosud opoziční ODS, řekli v úterý novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED) a místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD).

Místo dvou uvolněných místostarostů bude mít nyní město jednoho, a to Tejkla. Další dva, Jaroslav Trávníček (ČSSD) a poslanec Jan Čechlovský (ODS), který byl v předchozím volebním období starostou, budou neuvolnění.

Nové složení potvrdili v pondělí zastupitelé. Dalšími členy rady jsou Pavel Kobetič a Kateřina Jánská (oba ODS).

"Do konce září bude k dispozici nové programové prohlášení. Bude v něm uvedeno to, co by nová koalice chtěla do konce volebního období zvládnout," řekl starosta. Podle něj se směřování města nijak významně nezmění.

Spory v dřívější radniční koalici byly spojeny s působením místostarosty Romana Málka z Koalice pro město. V posledních týdnech své kolegy v městské radě otevřeně kritizoval a naznačoval, že některá výběrová řízení byla neprůhledná.

Z koalice už dříve vystoupila Strana svobodných občanů, jako důvod uváděla nesouhlas s údajným dalším zadlužováním města.

Volby v Chrudimi vyhrála v roce 2010 ČSSD, která získala šest zastupitelů z 27. Po dlouhém vyjednávání sestavila koalici s SNK ED, Koalicí pro Chrudim, TOP 09, Věcmi veřejnými a Stranou svobodných občanů. Do té doby vládnoucí ODS a Volba pro město skončily v opozici stejně jako komunisté.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 51 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy