Chrudimská koalice má nové složení, přibyla ODS

ČTK ČTK
26. 6. 2012 11:12
Nová koalice slibuje, že směřování města se nijak výrazně nezmění
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS | Foto: Wikimedia.org

Chrudim - Koalice ve vedení chrudimské radnice má nové složení. SNK ED a ČSSD vypověděly koaliční smlouvu Koalici pro město, TOP 09 a Věcem veřejným.

Nově bude ve vedení města zastoupena dosud opoziční ODS, řekli v úterý novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED) a místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD).

Místo dvou uvolněných místostarostů bude mít nyní město jednoho, a to Tejkla. Další dva, Jaroslav Trávníček (ČSSD) a poslanec Jan Čechlovský (ODS), který byl v předchozím volebním období starostou, budou neuvolnění.

Nové složení potvrdili v pondělí zastupitelé. Dalšími členy rady jsou Pavel Kobetič a Kateřina Jánská (oba ODS).

"Do konce září bude k dispozici nové programové prohlášení. Bude v něm uvedeno to, co by nová koalice chtěla do konce volebního období zvládnout," řekl starosta. Podle něj se směřování města nijak významně nezmění.

Spory v dřívější radniční koalici byly spojeny s působením místostarosty Romana Málka z Koalice pro město. V posledních týdnech své kolegy v městské radě otevřeně kritizoval a naznačoval, že některá výběrová řízení byla neprůhledná.

Z koalice už dříve vystoupila Strana svobodných občanů, jako důvod uváděla nesouhlas s údajným dalším zadlužováním města.

Volby v Chrudimi vyhrála v roce 2010 ČSSD, která získala šest zastupitelů z 27. Po dlouhém vyjednávání sestavila koalici s SNK ED, Koalicí pro Chrudim, TOP 09, Věcmi veřejnými a Stranou svobodných občanů. Do té doby vládnoucí ODS a Volba pro město skončily v opozici stejně jako komunisté.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy