Muž se přiznal ke znásilnění neteře, dítě mlčelo deset let

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 10. 2014 10:17
Dívce bylo v době znásilnění 5 let. Svěřila se až nyní sociální pracovnici v dětském domově.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Přerov - Policisté zadrželi pětatřicetiletého muže z Přerova podezřelého ze znásilnění pětileté dívky. Jde o jejího strýce, který dítě opakovaně sexuálně zneužil téměř před deseti lety. Dívka o tomto traumatu z dětství promluvila až ve svých 14 letech. Po zadržení se dívčin strýc k činu přiznal.

Policisté ho obvinili ze znásilnění a soudce ho poslal do vazby, řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Obviněnému hrozí až dvanáctileté vězení.

"Znásilnění se odehrálo téměř před deseti lety. Dívence tehdy bylo pět let a bývala se svým strýcem občas sama doma," uvedla Štrbáková. Dívka se se znásilněním svěřila až na konci loňského roku sociální pracovnici v jednom z dětských domovů na Šumpersku.

Kriminalisté si poté vyžádali několik znaleckých posudků, které podle Štrbákové potvrdily výpovědi mladé slečny. "Bylo prokázáno, že muž dívence způsobil svým chováním a jednáním psychickou újmu. Po zadržení se muž přiznal," uvedla Štrbáková.

Soudce ve čtvrtek souhlasil s návrhem státního zástupce na vzetí obviněného muže do vazby. "V případě prokázáni viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let," dodala Štrbáková.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.

Další zprávy