V Litvínově vybuchl plyn. V prázdném bytě běžely hořáky

ČTK ČTK
4. 7. 2015 11:20
K výbuchu došlo v noci na sobotu na problémovém sídlišti Janov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Litvínov (Mostecko) - V panelovém domě na sídlišti Janov v Litvínově v noci na sobotu vybuchl plyn. Třicet lidí policie evakuovala, nikdo nebyl zraněn. V prázdném bytě byly otevřené hořáky. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hlášení o výbuchu plynu v bytě v Hamerské ulici v Litvínově Janově dostali hasiči krátce po třetí hodině. Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan ČTK řekl, že k požáru vyjelo sedm hasičských jednotek.

Panelový dům opustilo podle policie třicet lidí, osmnácti z nich poskytlo město náhradní ubytování. Hasiči požár zlikvidovali krátce před sedmou hodinou.

Výbuch nastal v pátém patře. "V bytě, kde v době výbuchu nikdo nebyl, byly otevřené všechny hořáky," popsala Hyšplerová. Souvislost s počasím mluvčí vyloučila.

Sídliště Janov patří v Litvínově mezi problémové lokality.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy