V Litvínově vybuchl plyn. V prázdném bytě běžely hořáky

ČTK ČTK
4. 7. 2015 11:20
K výbuchu došlo v noci na sobotu na problémovém sídlišti Janov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Litvínov (Mostecko) - V panelovém domě na sídlišti Janov v Litvínově v noci na sobotu vybuchl plyn. Třicet lidí policie evakuovala, nikdo nebyl zraněn. V prázdném bytě byly otevřené hořáky. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hlášení o výbuchu plynu v bytě v Hamerské ulici v Litvínově Janově dostali hasiči krátce po třetí hodině. Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan ČTK řekl, že k požáru vyjelo sedm hasičských jednotek.

Panelový dům opustilo podle policie třicet lidí, osmnácti z nich poskytlo město náhradní ubytování. Hasiči požár zlikvidovali krátce před sedmou hodinou.

Výbuch nastal v pátém patře. "V bytě, kde v době výbuchu nikdo nebyl, byly otevřené všechny hořáky," popsala Hyšplerová. Souvislost s počasím mluvčí vyloučila.

Sídliště Janov patří v Litvínově mezi problémové lokality.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy