Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují

Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují
Ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se starostkou Litvínova Kamilou Bláhovou (ANO) na procházce po sídlišti Janov.
Je to jedno z více než 400 míst v Česku, která jsou označována jako sociálně vyloučená lokalita.
Mezi dolem Československé armády a Janovem ještě stojí Horní Jiřetín.
Výhled na České středohoří narušuje silueta Chemopetrolu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
21. 4. 2015 20:10
Ministr Jiří Dienstbier navštívil severočeské vyloučené lokality v litvínovském Janově a ve Štětí. Chlubil se prací vládní agentury, kterou právě destabilizoval vyhozením jejího šéfa Martina Šimáčka.

Sociálně vyloučené lokality objíždí pilně ministr bez ministerstva Jiří Dienstbier. Má co dělat, podle odhadů jich je v Česku více jak 400 a stále jich přibývá.

Tentokrát navštívil litvínovské sídliště Janov, kde před šesti lety vyvolali pravicoví nacionalisté největší pouliční bitku posledních let. Druhou zastávkou bylo město ve stínu páchnoucí papírny Štětí.

Napětí v Janově se snaží přiživovat majitelé domů, které přestaly přinášet zisk, a zklamaní investoři nevědí, jak se jich zbavit. Žádají vládu o dotace na jejich bourání.

Ministr si vyslechl chválu na Agenturu pro sociální začleňování, speciálně na jejího ředitele Martina Šimáčka, kterého Dienstbier právě vyhodil.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy