Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují

Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují
Ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se starostkou Litvínova Kamilou Bláhovou (ANO) na procházce po sídlišti Janov.
Je to jedno z více než 400 míst v Česku, která jsou označována jako sociálně vyloučená lokalita.
Mezi dolem Československé armády a Janovem ještě stojí Horní Jiřetín.
Výhled na České středohoří narušuje silueta Chemopetrolu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
21. 4. 2015 20:10
Ministr Jiří Dienstbier navštívil severočeské vyloučené lokality v litvínovském Janově a ve Štětí. Chlubil se prací vládní agentury, kterou právě destabilizoval vyhozením jejího šéfa Martina Šimáčka.

Sociálně vyloučené lokality objíždí pilně ministr bez ministerstva Jiří Dienstbier. Má co dělat, podle odhadů jich je v Česku více jak 400 a stále jich přibývá.

Tentokrát navštívil litvínovské sídliště Janov, kde před šesti lety vyvolali pravicoví nacionalisté největší pouliční bitku posledních let. Druhou zastávkou bylo město ve stínu páchnoucí papírny Štětí.

Napětí v Janově se snaží přiživovat majitelé domů, které přestaly přinášet zisk, a zklamaní investoři nevědí, jak se jich zbavit. Žádají vládu o dotace na jejich bourání.

Ministr si vyslechl chválu na Agenturu pro sociální začleňování, speciálně na jejího ředitele Martina Šimáčka, kterého Dienstbier právě vyhodil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Rakety vypálené z Gazy na Izrael zabily dvě ženy

Rakety odpálené z palestinského Pásma Gazy v jihoizraelském Aškelonu zabily dvě ženy, píše agentura Reuters s odvoláním na záchranné služby. Patrně jde o první izraelské oběti přeshraničního násilí, které začalo v pondělí.

Premiér Benjamin Netanjahu v reakci prohlásil, že Izrael nyní nálety na Pásmo Gazy znásobí. "Po zhodnocení situace se rozhodlo, že zesílíme jak četnost, tak sílu útoků," prohlásil.

Podle webu The Times of Israel raketa zasáhla v Aškelonu rodinný dům. Jednou z obětí je podle izraelských médií 80letá žena.

Izraelské nálety v Gaze si od pondělního večera podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy 26 Palestinců včetně devíti dětí a ženy. Podle palestinského ministerstva zdravotnictví je zraněno přes 120 lidí.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Buffon se definitivně loučí s Juventusem, kariéru ještě nekončí

Slavný italský brankář Gianluigi Buffon na konci sezony po vypršení kontraktu podruhé opustí Juventus Turín. S kariérou se ale třiačtyřicetiletý gólman neloučí, v případě výhodné nabídky je připraven pokračovat.

Buffon přišel do Juventusu v roce 2001 z Parmy a od té doby působil pouze v Turíně s výjimkou sezony 2018/19, kdy chytal za Paris Saint-Germain.

"Má budoucnost je jasná. Letos definitivně skončí má dlouhá a nádherná zkušenost s Juventusem. Dal jsem mu všechno a všechno jsem dostal. Došli jsme na konec cesty a je správné se rozloučit," řekl Buffon pro beIN Sports. "Buď ukončím kariéru nebo najdu příležitost, jež mě bude motivovat," dodal k budoucnosti mistr světa z roku 2006.

Další zprávy