Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují

Foto: Ministr v Janově. Jednoduchá řešení neexistují
Ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se starostkou Litvínova Kamilou Bláhovou (ANO) na procházce po sídlišti Janov.
Je to jedno z více než 400 míst v Česku, která jsou označována jako sociálně vyloučená lokalita.
Mezi dolem Československé armády a Janovem ještě stojí Horní Jiřetín.
Výhled na České středohoří narušuje silueta Chemopetrolu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
21. 4. 2015 20:10
Ministr Jiří Dienstbier navštívil severočeské vyloučené lokality v litvínovském Janově a ve Štětí. Chlubil se prací vládní agentury, kterou právě destabilizoval vyhozením jejího šéfa Martina Šimáčka.

Sociálně vyloučené lokality objíždí pilně ministr bez ministerstva Jiří Dienstbier. Má co dělat, podle odhadů jich je v Česku více jak 400 a stále jich přibývá.

Tentokrát navštívil litvínovské sídliště Janov, kde před šesti lety vyvolali pravicoví nacionalisté největší pouliční bitku posledních let. Druhou zastávkou bylo město ve stínu páchnoucí papírny Štětí.

Napětí v Janově se snaží přiživovat majitelé domů, které přestaly přinášet zisk, a zklamaní investoři nevědí, jak se jich zbavit. Žádají vládu o dotace na jejich bourání.

Ministr si vyslechl chválu na Agenturu pro sociální začleňování, speciálně na jejího ředitele Martina Šimáčka, kterého Dienstbier právě vyhodil.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy