reklama
 
 

Muž prý nevěděl, že drží reálnou zbraň. Policie případ střelby při airsoftu odložila

10. 6. 2019 13:30
Policie odložila po několikaměsíčním vyšetřování případ, kdy byl v říjnu loňského roku při airsoftové hře v Milovicích na Nymbursku postřelen jeden z účastníků hry. Jeden z hráčů ztratil skutečnou zbraň, jiný hráč ji našel, zaměnil za airsoftovou zbraň a vystřelil z ní. Podle policie střelec nemohl vědět, že střílí ze skutečné zbraně.

Osmadvacetiletý muž, který ze skutečné zbraně vystřelil, jednal podle policie v takzvaném skutkovém omylu. Postřelený muž byl s vážným zraněním přepraven do nemocnice vrtulníkem. Hry se tehdy zúčastnily desítky lidí.

"Spisový materiál byl odložen, neboť bylo zjištěno, že se ve věci nejedná o trestný čin, protože podezřelý osmadvacetiletý muž jednal ve skutkovém omylu. A to s ohledem na okolnosti a místo nálezu zbraně, kdy se důvodně domníval, že se jedná o zbraň airsoftovou," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nyní ale bude vyšetřovat policistu, který zbraň při hře ztratil. GIBS bude prověřovat možnou odpovědnost majitele zbraně za nedbalostní těžké ublížení na zdraví.

autor: ČTK | 10. 6. 2019 13:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama