Muž prý nevěděl, že drží reálnou zbraň. Policie případ střelby při airsoftu odložila

ČTK ČTK
10. 6. 2019 13:30
Policie odložila po několikaměsíčním vyšetřování případ, kdy byl v říjnu loňského roku při airsoftové hře v Milovicích na Nymbursku postřelen jeden z účastníků hry. Jeden z hráčů ztratil skutečnou zbraň, jiný hráč ji našel, zaměnil za airsoftovou zbraň a vystřelil z ní. Podle policie střelec nemohl vědět, že střílí ze skutečné zbraně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Osmadvacetiletý muž, který ze skutečné zbraně vystřelil, jednal podle policie v takzvaném skutkovém omylu. Postřelený muž byl s vážným zraněním přepraven do nemocnice vrtulníkem. Hry se tehdy zúčastnily desítky lidí.

"Spisový materiál byl odložen, neboť bylo zjištěno, že se ve věci nejedná o trestný čin, protože podezřelý osmadvacetiletý muž jednal ve skutkovém omylu. A to s ohledem na okolnosti a místo nálezu zbraně, kdy se důvodně domníval, že se jedná o zbraň airsoftovou," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nyní ale bude vyšetřovat policistu, který zbraň při hře ztratil. GIBS bude prověřovat možnou odpovědnost majitele zbraně za nedbalostní těžké ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy