Muž prý nevěděl, že drží reálnou zbraň. Policie případ střelby při airsoftu odložila

ČTK ČTK
10. 6. 2019 13:30
Policie odložila po několikaměsíčním vyšetřování případ, kdy byl v říjnu loňského roku při airsoftové hře v Milovicích na Nymbursku postřelen jeden z účastníků hry. Jeden z hráčů ztratil skutečnou zbraň, jiný hráč ji našel, zaměnil za airsoftovou zbraň a vystřelil z ní. Podle policie střelec nemohl vědět, že střílí ze skutečné zbraně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Osmadvacetiletý muž, který ze skutečné zbraně vystřelil, jednal podle policie v takzvaném skutkovém omylu. Postřelený muž byl s vážným zraněním přepraven do nemocnice vrtulníkem. Hry se tehdy zúčastnily desítky lidí.

"Spisový materiál byl odložen, neboť bylo zjištěno, že se ve věci nejedná o trestný čin, protože podezřelý osmadvacetiletý muž jednal ve skutkovém omylu. A to s ohledem na okolnosti a místo nálezu zbraně, kdy se důvodně domníval, že se jedná o zbraň airsoftovou," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nyní ale bude vyšetřovat policistu, který zbraň při hře ztratil. GIBS bude prověřovat možnou odpovědnost majitele zbraně za nedbalostní těžké ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy