V podzemí Dolu ČSM ve Stonavě hořelo uhlí, nikdo se nezranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 3. 2020 11:33
V podzemí Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku v pátek hořelo uhlí. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Postižené místo nechali báňští záchranáři uzavřít a chladit, sdělil mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský. Událost se stala v lokalitě jih. V sousední lokalitě sever v prosinci 2018 při výbuchu metanu a následném požáru zemřelo 13 horníků.
Důl ČSM Stonava, ilustrační foto.
Důl ČSM Stonava, ilustrační foto. | Foto: ČTK

Samovznícení uhlí pracovníci OKD zaznamenali v pátek okolo 10:20. "I když byl otevřený oheň uhašen přímým zásahem ještě před příjezdem Hlavní báňské záchranné stanice, proces samovznícení se plně nepodařilo odstranit. Velitel likvidace havárie proto nařídil porub uzavřít výbuchu odolnou hrází a prostor chladit, což se děje právě v těchto dnech," uvedl Čelechovský.

Dodal, že nikdo ze zaměstnanců OKD nebyl zraněn. Škody na majetku společnosti bude možné vyčíslit až po ukončení a vyhodnocení mimořádné události. Příčinu této závažné události šetří komise složená se zástupců Obvodního báňského úřadu, OKD a odborů.

V prosinci 2018 Dolem ČSM lokalitou sever otřásl výbuch metanu. Neštěstí se stalo přibližně 880 metrů pod povrchem. Kromě 13 mrtvých bylo deset havířů zraněno. Vyšetřování neštěstí stále pokračuje, příčiny výbuchu zjišťuje mezinárodní tým.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy