Prodej pervitinu vynesl gangům na Novojičínsku miliony

ČTK ČTK
16. 8. 2011 10:06
Drogu získávaly z volně dostupných léčiv prodávaných v Polsku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Nový Jičín/Frýdek-Místek - Policie dopadla na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku dvě skupiny výrobců pervitinu.

Působily nezávisle na sobě a jedna z nich vyrobila a prodala drogy v hodnotě několika milionů korun.

Novojičínští kriminalisté a členové policejní zásahové jednotky zatkli koncem července ve Studénce tři muže přímo při výrobě tvrdé drogy.

"Trojice ve věku 32 až 47 let pervitin vyráběla z volně dostupných léčiv prodávaných v Polsku. Následně jej pak distribuovala na území Ostravy," uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Muži vyrobili dva kilogramy drogy

Dodal, že skupina odběratele zásobovala nejméně od podzimu loňského roku. Během svého působení muži vyrobili přibližně dva kilogramy pervitinu. Jeho prodejem na trhu získali až dva miliony korun.

"Jeden ze zadržených pachatelů se nachází ve vazební věznici, zbývající jsou vyšetřováni na svobodě," doplnil mluvčí.

Nejméně čtvrt kilogramu pervitinu vyrobila i skupina lidí na Frýdecko-Místecku. Policisté tam koncem minulého týdne zatkli tři muže ve věku od 26 do 38 let. Pervitin vařili půl roku.

Soud uvalil vazbu na nejmladšího člena

"Při zatýkání a následných domovních prohlídkách jsme našli kompletní varnu, věci a chemikálie pro přípravu drog. Byla také nalezena hotová droga. Pervitinu bylo při akci zajištěno 85 gramů," řekl mluvčí novojičínské policie Vlastimil Starzyk.

Dodal, že soud uvalil vazbu na nejmladšího člena skupiny, který byl i jejím šéfem. Mladík byl v minulosti za výrobu pervitinu už dvakrát odsouzený.

Kriminalisté členy obou skupin obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve vězení mohou strávit dobu od jednoho roku až po deset let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy