Ženu trpící Alzheimerem našli deset kilometrů od domova

ČTK ČTK
19. 9. 2012 12:41
Liberečtí policisté a členové horské služby pátrali po osmdesátileté ženě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Liberec - Liberečtí policisté a členové horské služby pátrali po osmdesátileté ženě trpící Alzheimerovou nemocí.

Podchlazenou a vážně zraněnou ji našli v noci asi kilometr od parkoviště u Výpřeže na Ještědu, na cestě ve směru na Kryštofovo údolí. Informovali o tom zástupci policie a horské služby.

"Byla dezorientovaná, trošku podchlazená, ale především měla podle všech příznaků zlomeninu krčku pravé nohy. Nohu jsme tedy ošetřili, zafixovali, zraněnou uložili do vakuové matrace a v terénním automobilu odvezli na naší stanici pod Ještědem," uvedl člen horské služby Pavel Horký, který se zapojil do pátrání.

Ženu sanita odvezla k ošetření do nemocnice v Liberci.

Z domova odešla v úterý okolo 11:00, kdy se vydala do centra. Členové rodiny ji začali hledat odpoledne po návratu ze zaměstnání a navečer se obrátili na policisty.

"Po ženě se pátralo nejprve v městské hromadné dopravě, v nemocnicích a lékařských zařízeních, u taxislužby a v terénu v okolí místa bydliště," uvedla mluvčí policie Ludmila Knopová.

Protože to nebylo poprvé, co seniorku hledali, zaměřila se horská služba i na cesty a stezky na úbočí Ještědského hřebenu. Do pátrání se zapojilo 14 policistů a 15 členů horské služby. Vzlétl i vrtulník.

Seniorku našli kolem 23:00, asi deset kilometrů od domova.

Nebylo to poprvé

Ženu hledali také loni v září, tehdy nebylo noční pátrání úspěšné a objevili ji až dopoledne dalšího dne podchlazenou a zraněnou ve skokanském areálu na Ještědu. Po pádu zůstala zaklíněná v zábradlí.

"Za normálních okolností žena pravidelně denně vyrážela do lesa, kde sbírala dříví na topení. Kromě jednoho případu, kdy zašla až příliš daleko od domova, se vždy v pořádku vrátila domů. Vrátila by se určitě i tentokrát, kdyby při chůzi v blízkosti dolního skokanského můstku neuklouzla," řekla tehdy Knopová.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy