Ženu trpící Alzheimerem našli deset kilometrů od domova

ČTK ČTK
19. 9. 2012 12:41
Liberečtí policisté a členové horské služby pátrali po osmdesátileté ženě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Liberec - Liberečtí policisté a členové horské služby pátrali po osmdesátileté ženě trpící Alzheimerovou nemocí.

Podchlazenou a vážně zraněnou ji našli v noci asi kilometr od parkoviště u Výpřeže na Ještědu, na cestě ve směru na Kryštofovo údolí. Informovali o tom zástupci policie a horské služby.

"Byla dezorientovaná, trošku podchlazená, ale především měla podle všech příznaků zlomeninu krčku pravé nohy. Nohu jsme tedy ošetřili, zafixovali, zraněnou uložili do vakuové matrace a v terénním automobilu odvezli na naší stanici pod Ještědem," uvedl člen horské služby Pavel Horký, který se zapojil do pátrání.

Ženu sanita odvezla k ošetření do nemocnice v Liberci.

Z domova odešla v úterý okolo 11:00, kdy se vydala do centra. Členové rodiny ji začali hledat odpoledne po návratu ze zaměstnání a navečer se obrátili na policisty.

"Po ženě se pátralo nejprve v městské hromadné dopravě, v nemocnicích a lékařských zařízeních, u taxislužby a v terénu v okolí místa bydliště," uvedla mluvčí policie Ludmila Knopová.

Protože to nebylo poprvé, co seniorku hledali, zaměřila se horská služba i na cesty a stezky na úbočí Ještědského hřebenu. Do pátrání se zapojilo 14 policistů a 15 členů horské služby. Vzlétl i vrtulník.

Seniorku našli kolem 23:00, asi deset kilometrů od domova.

Nebylo to poprvé

Ženu hledali také loni v září, tehdy nebylo noční pátrání úspěšné a objevili ji až dopoledne dalšího dne podchlazenou a zraněnou ve skokanském areálu na Ještědu. Po pádu zůstala zaklíněná v zábradlí.

"Za normálních okolností žena pravidelně denně vyrážela do lesa, kde sbírala dříví na topení. Kromě jednoho případu, kdy zašla až příliš daleko od domova, se vždy v pořádku vrátila domů. Vrátila by se určitě i tentokrát, kdyby při chůzi v blízkosti dolního skokanského můstku neuklouzla," řekla tehdy Knopová.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 4 hodinami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy