V autoškole učil opilý instruktor. Nadýchal 2 promile

ČTK ČTK
2. 11. 2011 16:20
Liberečtí policisté zadrželi muže při silniční kontrole
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Liberec - Opilého instruktora autoškoly odhalila policejní hlídka v Liberci. Pětačtyřicetiletý muž z Jablonce nad Nisou nadýchal přes dvě promile alkoholu v krvi.

Učiteli nyní hrozí pokuta a případný trest odnětí svobody.

Hlídka auto zastavila minulý týden v odpoledních hodinách v Chrastavské ulici. Instruktor v něm jel jako spolujezdec při instruktážní jízdě.

"Přístroj Drager muži naměřil hodnotu 2,03 promile alkoholu," uvedla liberecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Opilý instruktor se podle Knopové dopustil přestupku proti zákonu o silničním provozu, za což mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

"V současné době je navíc podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí. Za mřížemi by mohl strávit až rok.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy