Tradiční výšlap na Ještěd byl věnován Karlu Hubáčkovi

Domácí Domácí
3. 1. 2012 6:38
Architekta Ještědu uctilo 1175 startujících
Bývalí parašutisté jsou tradičními účastníky novoročního výšlapu na Ještěd.
Bývalí parašutisté jsou tradičními účastníky novoročního výšlapu na Ještěd. | Foto: LIberecký kraj

Liberec - Tradiční akce Novoroční výstup na Ještěd se koná již 37 let. Letos přivítal 33 333. účastníka. Tento ročník byl věnován nedávno zesnulému architektu Karlu Hubáčkovi, autorovi televizního vysílače a hotelu na Ještědu.

Památku Hubáčka, jenž zemřel 23. listopadu ve věku 87 let, uctilo 1175 startujících.

Čtyřkilometrovou trasou, vedoucí po schůdné modré turistické značce, absolvovali již desátý rok za sebou bývalí vojáci z Klubu vojenských výsadkářských veteránů Liberec.

Rekordmanem je však sedmdesátník Jiří Manek ze sousedního Jablonce nad Nisou, jenž dosáhl na Nový rok svého 2012. výstupu.

Každý účastník obdržel na vrcholu pamětní list a příležitostná razítka pořadatelského Klubu českých turistů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy