reklama
 
 

Smrtelná nehoda u Hradce. Pozor na mrznoucí mlhu

Aktualizováno 12. 12. 2013 8:20
Některé silnice pokrývá ledovka, jiné zledovatělý sníh.

Hradec Králové - U Hradce Králové ve čtvrtek ráno při nárazu osobního auta do stromu zemřel spolujezdec. Nehoda se stala na silnici číslo 35 ve směru od Jičína před kruhovým objezdem u ČKD, informovala policie na svém webu. Podle hasičů utrpěl další člověk zranění.

Auto do stromu narazilo bokem. Policie v místě nehody zajistila kyvadlový provoz.

Silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti kvůli mrznoucí mlze.

Situace v krajích

Ve Středočeském kraji varují zejména řidiče na dálnici D8 a vozovkách druhé a třetí třídy v okrese Praha-západ, které jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Mrznoucí mlha komplikuje dopravu i v části Zlínského kraje. Některé silnice druhé a třetí třídy na horách Vsetínska navíc pokrývá vrstva zledovatělého sněhu krytá posypem. Řidiči by zde proto měli jet opatrně.

Ostatní silnice v kraji jsou holé, suché či vlhké a sjízdné bez omezení. V regionu je polojasno až zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia. Během dne by podle meteorologů měla teplota stoupnout až na čtyři stupně Celsia.

Také na severu Olomouckého kraje silnice na některých místech namrzají. S námrazou musejí počítat řidiči mířící na Jesenicko i Šumpersko. Silničáři cesty posypali, i tak nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti. Sjízdnost na cestách zhoršuje také mlha, panuje téměř na celém území kraje. Vyplývá to z informací Správy silnic Olomouckého kraje.

"Všechny cesty jsou na Jesenicku sjízdné, místy se však tvoří námraza. Řešíme to posypem. Týká se to především oblasti Jeseníku a Ostružné. Na cestách namrzá mlha, je inverze, takže na vrchu se teploty drží nad nulou a dole pod nulou. Opatrnost na cestách je určitě na místě," řekl dispečer jesenické správy silnic.

Na Šumpersku se námraza tvořila ve vyšších polohách, především na Červenohorském sedle a v oblasti dlouhé Loučky. "Cesty tam namrzaly k ránu, už jsme je posypali. Cesty jsou jinak holé a mokré, panuje však mlha, drží se hlavně v údolí," řekl dispečer šumperské správy silnic.

Kvůli hrozbě námrazy vyráželi do terénu také olomoučtí správci cest, sypali hlavně na Šternbersku v oblasti Moravského Berouna. Teploty se v regionu drží nad nulou, mrholí a místy se drží mlhy. Týká se to i oblasti Přerovska a Prostějovska.

autor: ČTK | 12. 12. 2013 7:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama