Pondělní MHD v Hradci? Půjde podle jízdního řádu

Domácí Domácí
10. 6. 2011 21:47
Zaměstnanci zdejšího dopravního podniku se do stávky aktivně nezapojí
Hradce Králové se v pondělí dotkne "pouze" celorepubliková stávka na železnici
Hradce Králové se v pondělí dotkne "pouze" celorepubliková stávka na železnici | Foto: Zuzana Hronová

Hradec Králové - Vážných komplikací spojených s omezením provozu zdejší městské hromadné dopravy se Hradečané obávat nemusejí.  Pondělní doprava bude ve městě probíhat podle platného jízdního řádu.

"Odborová centrála nás informovala o eventuálním zapojení se do protestní stávky. Odborová organizace Dopravního podniku města Hradec Králové (DPMHK) jednala dnes (v pátek) s vedením s tím závěrem, že se zaměstnanci DPMHK aktivně ke stávce nepřipojí," sdělil jeho šéf Miloslav Kulich.

Odborová organizace vydá prohlášení o podpoře nesouhlasu s navrhovanými vládními reformami.

Podle údajů hradeckého magistrátu dispečeři dopravního podniku zajistí každý všední den na 2269 trolejbusových a autobusových spojů. O víkendu pak o tisíc spojů méně. Vozy přes den zastavují na 376 zastávkách.  Denně prý využije dopravu v Hradci kolem 100 000 cestujících.

Občané nicméně budou omezeni výpadkem vlakové dopravy, vzhledem k celorepublikovým protestům železničářů.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Česká armáda se stáhne z Afghánistánu do konce června

Do konce června česká armáda stáhne z alianční mise v Afghánistánu své poslední vojáky. Na jednání sněmovního výboru pro obranu to řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata. V současné době v zemi zůstává pouze dvanáctičlenná koordinační jednotka, většina vojáků i materiálu už byla odvezena. I po 11. září, dokdy spojenci ohlásili odchod ze země, v Kábulu zůstane jednotka Kamba, která hlídá českou ambasádu.

Opata řekl, že Česká republika je jednou z posledních zemí, která své vojáky z Afghánistánu stahuje. Termín byl stanoven po domluvě se spojenci.

Severoatlantická aliance slibuje, že bude i nadále Afghánistán podporovat. Podle náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie ministerstva obrany Jana Havránka je plánuje finanční pomoc i výcvik afghánských bezpečnostních sil. Měl by se konat mimo území Afghánistánu, pravděpodobně na území východního Turecka, Jordánska a Gruzie, řekl.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Parahokejisté prohráli ve čtvrtfinále MS s Ruskem a čeká je zápas o Peking

Čeští parahokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě 0:7 s Ruskem a ani ve čtvrtém duelu na domácím turnaji tak neskórovali. Svěřence trenéra Jiřího Břízy ještě čeká páteční zápas o páté místo, jeho vítěz si zajistí účast na paralympijských hrách v Pekingu. Soupeřem Čechů bude poražený z dnešního druhého čtvrtfinále Norsko - Korea.

Domácí parahokejisté v utkání s ruskými favority prohrávali 0:4 už po první třetině a ve zbytku zápasu marně usilovali o vstřelení své první branky na turnaji. "Venca Hečko to tam mohl šoupnout při dorážce. Na druhou stranu budeme mít větší touhu to udělat v zápase, který nás posune do Pekingu. Nemám chlapům co vytknout a věřím, že potěšíme sebe i diváky a že tam postoupíme," řekl České televizi reprezentační trenér Bříza, jehož svěřenci mají zatím na MS skóre 0:23.

před 32 minutami

České dráhy odkoupily od PPF zbývající podíl v ČD-Telematika

České dráhy odkoupily od investiční skupiny PPF zbývající 29procentní podíl ve firmě ČD-Telematika. Obě společnosti ve středu transakci definitivně stvrdily podpisem kupní smlouvy. Dráhy se tak staly jediným akcionářem firmy, uvedl ve středu státní dopravce. Hodnotu transakce společnost neuvedla, podle ní vychází ze znaleckých posudků.

ČD-Telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi. Firma zaměstnává přes 500 lidí, loni zaznamenala zisk před zdaněním 66,9 milionu korun, což je meziročně o 6,6 milionu méně. Zhruba o 20 milionů klesly společnosti i tržby na 1,67 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy