Na Rychnovsku uhořelo 20 tisíc kuřat, škody jsou obří

ČTK ČTK
7. 3. 2012 8:15
Při nočním požáru v Semechnici uhynulo v plamenech přes dvacet tisíc kuřat
Drůbežárna v plamenech
Drůbežárna v plamenech | Foto: Honza Ježdík

Rychnov n. K. - Noční požár drůbežárny v Semechnici na Rychnovsku způsobil škodu za tři miliony korun, v plamenech uhynulo přes 20 000 kuřat.

Informovala o tom mluvčí hradeckých hasičů Martina Žahourková.

"Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčiny vzniku požáru nyní vyšetřují hasiči a policie," uvedla mluvčí.

Podle odhadu hasičů plameny způsobily škodu za 2,5 milionu korun na objektu drůbežárny, na uhynulé drůbeži je škoda 500 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy