Provoz na trati na Rychnovsku byl po ranní srážce automobilu s motorákem obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2016 16:04
Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Spolujezdkyně v automobilu zemřela, řidič byl těžce zraněn. "Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák. Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven. Vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah.
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách
Nehoda na přejezdu u Rokytnice v Orlických horách | Foto: Drážní inspekce

Rychnov nad Kněžnou - Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se ve středu ráno srazil osobní vlak a osobní auto. Srážku nepřežila devětačtyřicetiletá spolujezdkyně ve voze, jednapadesátiletý řidič byl podle mluvčího Drážní inspekce těžce zraněn.

"Vlak vykolejil a byla zraněna vlakvedoucí a také strojvedoucí," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl zastaven, vlaky tam nahrazují autobusy.

Nehoda se stala krátce po 06:00 na přejezdu, který byl označen výstražnými kříži, upřesnil Drápal. Podle jeho prvních informací při nehodě zemřela řidička vozu, tuto informaci posléze upravili záchranáři s tím, že žena seděla na místě spolujezdce a utrpěla mnohočetná zranění, kterým na místě podlehla. Řidič vozu byl převezen do nemocnice.

"Ošetřit museli záchranáři rovněž devětatřicetiletou vlakvedoucí a o deset let mladšího strojvedoucího. Oba při srážce utrpěli lehká poranění trupu, respektive končetiny, a po základním ošetření byli převezeni na chirurgickou ambulanci rychnovské nemocnice," doplnil Novák.

Provoz na trati mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách byl více než osm hodin zastaven, vlaky tam nahradily autobusy. "Provoz na trati byl obnoven asi ve 14:30," upřesnil mluvčí Českých drah. Pro řidiče byla silnice mezi Rokytnicí a Pěčínem průjezdná, ale kvůli námraze museli dbát zvýšené opatrnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy