Osobní vlak u Doks usmrtil člověka, nehoda zastavila dopravu

ČTK ČTK
7. 12. 2015 7:34
Osobní vlak ráno srazil a usmrtil člověka na železničním přejezdu mezi obcemi Doksy a Okna na Českolipsku. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda zastavila provoz na části trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, vyplývá z webu Českých drah. Ke střetu došlo kolem 5:20 na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami. České dráhy kvůli nehodě zrušily dva osobní vlaky. Další dva a jeden rychlík nahradily v části jejich trasy autobusy.
Železniční přejezd, ilustrační foto.
Železniční přejezd, ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy